Çarşaflı kızların bana asansöre "siz binmeseniz" demesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asansörde 5 sn içinde tecavüz mü edecek?

(Bende diyorum sizi nerede gördüm daha demin sordum soruya cevap yazmışsınız :d)
Soruna cevap: Adamın amacı o olmayabilir ama kadınlar koktuysa veya bir erkekle temasta bulununca günaha giriyorlarsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce AVM'de yemek katında yemek yedim. Asansör ile aşağı inecektim. Benimle beraber 2 tane çarşafı kız ve bebek bekliyordu. Her neyse asansör geldi içi boştu. Bunlar benden önce girdi içeriye tam ben girecektim bir tanesi eliyle dur işareti yapıp siz binmeseniz dedi. Ben de neden binmeyecekmişim? Asansör size özel mi yapıldı dedim. Sonradan haram falan olduğu için düşündüm. Ve dedim ki madem haram neden o zaman dışarıya çıkıyorsunuz? Dışarı da çıkmayın o zaman gelen asansör boş değil de dolu olsaydı dolu olan insanları aşağı mı indirecektiniz? Dedim. Ve lafı yiyip sustular. Aşırı sinirlendim. Geri kafalı medeniyesiz cahiller. Her haltı yiyip haram muamelesi yaparlar. Sanki meraklıydım bunlar ile aynı asansöre binmeye can atıyordum.
Arap bedevileri.

Bazı meshepler var duymuşsundur biz hanefi meshebindeyiz mesela onlar şafidir şafi meshebinin kendine göre zor kuralları var ve onlara uymak zorudalar la havle çekip yoluna devam edebilidin mesela.

Hocam eğer böyle bir durumu varsa AVM'ye gitmemeli veya asansöre binmemeli.

(Bende diyorum sizi nerede gördüm daha demin sordum soruya cevap yazmışsınız :d)
Soruna cevap: Adamın amacı o olmayabilir ama kadınlar koktuysa veya bir erkekle temasta bulununca günaha giriyorlarsa.

Hocam çok rahatsız oluyorlarsa kendileri binmesinler. Kimseyi engelleme hakları yok. Bu tür konulara dikkat ediyorlarsa dışarıya çıkmasınlar o zaman. AVM gibi yerlerde temas oranı gayet yüksek.

Az önce AVM'de yemek katında yemek yedim. Asansör ile aşağı inecektim. Benimle beraber 2 tane çarşafı kız ve bebek bekliyordu. Her neyse asansör geldi içi boştu. Bunlar benden önce girdi içeriye tam ben girecektim bir tanesi eliyle dur işareti yapıp siz binmeseniz dedi. Ben de neden binmeyecekmişim? Asansör size özel mi yapıldı dedim. Sonradan haram falan olduğu için düşündüm. Ve dedim ki madem haram neden o zaman dışarıya çıkıyorsunuz? Dışarı da çıkmayın o zaman gelen asansör boş değil de dolu olsaydı dolu olan insanları aşağı mı indirecektiniz? Dedim. Ve lafı yiyip sustular. Aşırı sinirlendim. Geri kafalı medeniyesiz cahiller. Her haltı yiyip haram muamelesi yaparlar. Sanki meraklıydım bunlar ile aynı asansöre binmeye can atıyordum.
En doğru olanı yapmışsınız. Böyle bir saçmalık bana yapılsa sinirden kudururdum muhtemelen. Asansör senin mi arkadaşım? Gelen kişiye "siz gelmeseniz" demek nedir? Madem dinden korkuyorsun, asansöre binme veya dışarı hiç çıkma.

Aynen dediğin gibi sokağa da çıkmasın o zaman. Kadının gözlerini göstermesi bile haram. Bunlar kendine müslüman. Benciller hepsi.

Hocam çok rahatsız oluyorlarsa kendileri binmesinler. Kimseyi engelleme hakları yok. Bu tür konulara dikkat ediyorlarsa dışarıya çıkmasınlar o zaman. AVM gibi yerlerde temas oranı gayet yüksek.

Müslüman'lar diye de hiç mi çıkmasınlar ama biraz saygısızlık olmuş tabii.

Müslüman'lar diye de hiç mi çıkmasınlar ama biraz saygısızlık olmuş tabii.

Böyle saçma sapan hareketler yapacaklaraa çıkmasınlar hocam. Bizde müslümanız. Annem namaz kaçırmaz her gün kuran okur ibadetlerini yapar. Bir gün böyle bir hareket yapmadı veya kimsenin dış görünüşüne vb. Konularda yorum yapmadı. Herkesin ibadeti inancı kendine yıl olmuş 2023 bu tür saçma hareket yapacaklarsa bu tür sıkışık alanları tercih etmemeleri gerekiyor. En kötü yürüyen merdiveni binsinler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı