Çarşaflı kızların bana asansöre "siz binmeseniz" demesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar bu tartışmalar hiçbir zaman bir yerde bitmiyor. Kim neye inanmak istiyorsa ona inansın. Zaten inanmak istemeyen bir kişiye dünyaları da verseniz inandıramazsınız. Din, inanç işidir. Bilim gibi kanıtlarla çalışmaz. Duygu ve düşüncelerinle kalpten inanırsın ve olur biter. Ben kendim Müslümanım, inananlara olduğu gibi inanmayanlara da saygım sonsuz. (Hakaret etmedikleri sürece) Bu tartışmaların uzatılmasını anlamıyorum. Özellikle inanç konusunda herkesin algısı farklı oluyor. İşin bir farklı yanı da, mezheplere ayrılmak. Ben mezhepleri de, cemaat ve tarikatları da doğru bulmuyorum. Kendimce anladığım Kur'anı yaşamaya çalışıyorum. Mezhepler arasında abdest almakta bile farklılıklar var. Burada yine kendimce mantıklı bulduklarımı (Kur'an-ı Kerim dahilinde) uyguluyorum. Herkesin kendi aklı varken, mantığı varken bir başkasının peşinden gitmek niye? Her dediğini doğru kabul etmek niye? Yıllardır bu yüzden birbirine karşı kışkırtılmış mezhepler, cemaatler ve tarikatlar. Aynı Hristiyanlık'ta da olduğu gibi. Dini kullananlar olduğu gibi olmaya da devam edecektir. Önemli olan kendi kararlarımızla, aklımızla ve duygularımızla hareket etmek arkadaşlar. İyi akşamlar diliyorum herkese.

Bundan 1400 yıl önce asansör mü varmış da böyle bir kural var derdim ben.
İşte aradığım cevap.

"Hak ile Batıl'ın savaşı bitmeyecek"
Hak olan sen mi oluyorsun? Onlara göre sen batılsın.

Cok Alaka hocam Avrupa bugunku zenginligindeyse somurgecilik sayesinde.
Ben sana diyorum ki İslam kültürü olan iyi bir yer göster sen bana diyorsun ki Avrupa sömürgecilik sayesinde zenginleşti. Ne alaka?

Taciz gibi konulardan da korkmuş olabilirler. Maalesef Türkiye kadınlar için güvenli bir yer değil.

Arkadaşlar bu tartışmalar hiçbir zaman bir yerde bitmiyor. Kim neye inanmak istiyorsa ona inansın. Zaten inanmak istemeyen bir kişiye dünyaları da verseniz inandıramazsınız. Din, inanç işidir. Bilim gibi kanıtlarla çalışmaz. Duygu ve düşüncelerinle kalpten inanırsın ve olur biter. Ben kendim Müslümanım, inananlara olduğu gibi inanmayanlara da saygım sonsuz. (Hakaret etmedikleri sürece) Bu tartışmaların uzatılmasını anlamıyorum. Özellikle inanç konusunda herkesin algısı farklı oluyor. İşin bir farklı yanı da, mezheplere ayrılmak. Ben mezhepleri de, cemaat ve tarikatları da doğru bulmuyorum. Kendimce anladığım Kur'anı yaşamaya çalışıyorum. Mezhepler arasında abdest almakta bile farklılıklar var. Burada yine kendimce mantıklı bulduklarımı (Kur'an-ı Kerim dahilinde) uyguluyorum. Herkesin kendi aklı varken, mantığı varken bir başkasının peşinden gitmek niye? Her dediğini doğru kabul etmek niye? Yıllardır bu yüzden birbirine karşı kışkırtılmış mezhepler, cemaatler ve tarikatlar. Aynı Hristiyanlık'ta da olduğu gibi. Dini kullananlar olduğu gibi olmaya da devam edecektir. Önemli olan kendi kararlarımızla, aklımızla ve duygularımızla hareket etmek arkadaşlar. İyi akşamlar diliyorum herkese.
Hocam zaten tarikatlar, mezhepler kısaca din içinde bölükleşmeler yasak Kuran da.
Yaa kardeşim kadınla erkeğin kapalı yerde kalması haram bir kere
Kuranda yazıyormu öyle bir şey? Hayır.

O zaman üremek te haram? Kendinle çelişiyorsun.

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- De ki: Ey kâfirler!
2- "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem."
3- "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."
4- "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim."
5- "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz."
6- "Sizin dininiz size, benim dinim de banadır."
Herkes kendi dinini yaşamakta özgür anayasalara göre bu yüzden karışamazsın
Bilader böyle yazıyorsun da neden bir ayette de Müslüman olmayanları öldür yazıyor? onu geçtim hadi ona yalan dersin sen şimdi, neden Müslüman olmayan birine yüzyıllar boyunca kafir deyip ırkçılık yapan sizler değil misiniz, birisi Müslüman değilim deyince yüzüne hortlak gibi bakıp saçma sapan cümleler kuranda sizlersiniz, ama ben biri Müslümanım veya başka bir dindenim derse sizin bu yaptıklarınızın hiçbirini yüzüne demem ve yansıtmam her ne kadar saçma bulsam da o dini, aramızdaki fark bu siz bencilsiniz ve bencil olmaya cahil kalmaya saçma sapan düşüncelere inanmaya insanlara bir saçma kitapta yazdığı gibi davranmaya devam edeceksiniz, cahillikleriniz ile batacaksınız tarihin tozlu sayfalarına.

Yaa kardeşim kadınla erkeğin kapalı yerde kalması haram bir kere
Tamam da dostum A ya haram B ye değil bunu böyle düşünemezsin günümüzde, bu olay AVM'de değil de hastane asansöründe yaşansaydı ve acil bir iş olsaydı o sırada onu mu düşünecekti? Olaya farklı açıdan da bakmak lazım.

Kadınla erkeğin kapalı yerde kalması haram bir kere.
O zaman asansör gibi bir teknoloji olmadığı için bunla onu bir tutma. Diyelim ki gökdelende oturuyorsun 70 katlı. Asansörü ne zaman çağırsan bir kadın var içinde. 70 kat merdiven mi çıkıp inecek misin? Bu kadar çağ dışı olmayın kadına bir şey yapacak olsa kamera var zaten. Kaldı ki adam belki inanmıyor. Öyle bir hareket yapamaz kadın. Rahatsız oluyorsa kendisi binmeyecek. Dinin kurallarını da kafamıza göre yorumlamayalım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı