Cas latency değeri nasıl öğrenilir?

Jedec değerinin ne demek olduğunu inanın bilmiyorum.
Üstteki arkadaşın da olurunu aldıktan sonra arkadaşla linkini paylaştığım ürünün siparişini verdim umarım sorun çıkmaz.
Bellek frekansının 1333 değil de 1064 olduğunu söylemişsiniz onu nereden çıkardınız anlamadım. Max Bandwith kısmında yazan değere göre 1333 Mhz ile çalıştığını söylemiyor mu program, ramin üzerinde de bu yazıyor? İşlemcim en fazla 8 GB destekliyor. Benim cihazımda 2 GB var aldığım 8GB'lık ram ile birlikte 10 GB olacak. Umarım 10 GB değil de 8 GB seviyesinde çalışır. 2 tane 4'lük almayı düşündüm ama sonradan belki başka cihaz alırsam yeni aldığım cihaza 8+8 ram almaktansa elimde bir tane 8'lik ram olur ikinci bir 8'lik ram alırım diye düşündüm.

Bu konularda cidden hiç bilgim yok burada konu aça aça öğreniyorum her şeyi teşekkürler.

SPD sekmesinde RAM'in özelliklerini görürsünüz, Memory sekmesinde ise sizin sisteminizde anlık olarak çalıştığı hızı. Uyumlu RAM alırken elbette RAM'in kendi özelliklerine bakacaksınız. Sisteminiz 10 GB desteklemiyorsa nasıl 10 GB çalıştıracaksınız bilmiyorum bu arada. Yerinizde olsam 2 tane 4 GB bellek alırdım.

Son düzenleme:
SPD sekmesinde RAM'in özelliklerini görürsünüz, Memory sekmesinde ise sizin sisteminizde anlık olarak çalıştığı hızı. Uyumlu RAM alırken elbette RAM'in kendi özelliklerine bakacaksınız. Sisteminiz 10 GB desteklemiyorsa nasıl 10 GB çalıştıracaksınız bilmiyorum bu arada. Yerinizde olsam 2 tane 4 GB bellek alırdım.
Ram'im 1333 Mhz özelliğine sahipken 1066 olarak çalışması neyi gösteriyor peki fabrikada böyle mi ayarlamış Asus laptobu yaparken? Kullanıcı tarafından da ayarlanabilir bir şey mi bu aldığım 1333 Mhz ram 1333 olarak çalışırken eskisi 1066 olarak çalışırsa sorun olur sanırım.

10 GB çalıştırmak için almadım yeni ram'i 8 GB olarak çalışsın diye aldım gerekirse 2GB olanı çıkarırım. Önceki mesajlarımda dediğim gibi ileride yeni laptop alırsam 8+8 kullanmak için iki tane 8 GB'lık ram almayıp 1 tane alırım diye şimdiden 1 tanesini aldım.

Ram'im 1333 Mhz özelliğine sahipken 1066 olarak çalışması neyi gösteriyor peki fabrikada böyle mi ayarlamış Asus laptobu yaparken? Kullanıcı tarafından da ayarlanabilir bir şey mi bu aldığım 1333 Mhz ram 1333 olarak çalışırken eskisi 1066 olarak çalışırsa sorun olur sanırım.

10 GB çalıştırmak için almadım yeni ram'i 8 GB olarak çalışsın diye aldım gerekirse 2GB olanı çıkarırım. Önceki mesajlarımda dediğim gibi ileride yeni laptop alırsam 8+8 kullanmak için iki tane 8 GB'lık ram almayıp 1 tane alırım diye şimdiden 1 tanesini aldım.

Neyi gösteriyor bilemiyorum. Anakart genelde kendisi ayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı