Casper 15.6 NB Geç Açılması ve Format Atamama

prrodigyy

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi Casper 15.6 NB kullanıcısıyım. Son iki haftadır bilgisayara bir şey oldu ve kapattıktan sonra açılmamaya, 15-20 dakika sonra açılmaya başladı. Bilgisayar çalışıyor fakat ekran siyah oluyor, gelmiyor. Format atmayı deniyorum fakat yeniden başlatınca ekran gelmediği için atmıyor. Nasıl format atacağım veya bu ekran sorununu nasıl çözeceğim?

HDD'de sorun olabilir. Bunu yükleyip healt kısmından bir resim paylaşın.
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_570_trial.exe

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'de sorun yok. BIOS'a girip optimize defaults yapın. Birde işletim sistemin nedir ?

Windows 8.1 kullanıyorum. Bilgisayarım şu an açık fakat kapattığım zaman tekrar açmam sorun oluyor. Genellikle güç tuşuna bastıktan sonra siyah ekranda takılıyor. Çok nadir açılıyor. BIOS'a girmeyi deneyeceğim.
Denedim, girilmiyor. Bilgisayar açıldığında herhangi bir tuşa basamıyorum, direk açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açma tuşuna bastıktan sonra hemen ardından F12 tuşuna basılı tutun. UEFI kullandığınız için BIOS ekranı gelmeden Boot ekranı geliyor. Benimde Casper bilgisayar F12 ile BIOS ekranını giriyorum tuşu basılı tutun.

Bilgisayar açma tuşuna bastıktan sonra hemen ardından F12 tuşuna basılı tutun. UEFI kullandığınız için BIOS ekranı gelmeden Boot ekranı geliyor. Benimde Casper bilgisayar F12 ile BIOS ekranını giriyorum tuşu basılı tutun.

Denedim, işe yaramıyor. Bilgisayarda şifre var, bir etkisi olur mu? Çünkü Casper yazısından sonra siyah bir ekran geliyor ve direk şifre ekranına atıyor.

Bu rehber ile BIOS'a girmeyi dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı