Casper 200 Hz monitör iade edilir mi?

• Konuyu başlatan Vaga
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 69

Vaga

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
Monitör
Arkadaşlar yeni monitör aldım Casper 200 Hz olan Donanım Arşivi'nin monitör videosunu görünce kahroldum.
Şimdi iade etsem başka monitör alınır mı? Korkuyorum iade ederken kargoda kırılır diye veya iade olana kadar diğer alacağım monitör fiyatı uçar veya tükenir diye ne yapmam gerek Amazon'dan aldım 27 Nisana kadar sürem var daha kullanamadım monitörü ghosting testini yaptım göremedim yok gibi geliyor bana çok da anlamam ama ölü piksel de yok.

Not: Niye aldın derseniz yazan özellikleri iyiydi ve o an fiyat artıyordu. Dizüstü bilgisayarını kullandığım için güvendim.

Monitör bu : Amazon.com.tr

Kargoda kırılırsa suç sizin olmaz ki? Ayrıca niye aldın niye iade ediyorsun diye sorarlar adama. İade etmek istiyorsan iade et, kargoya verirken videoya çek bir şey olmaz.

Yazan özellikleri vermiyor testinde.

Kullanıp memnun olan arkadaşlar var mı şimdi bilemedim iki arada bir derede kaldım.

Yazan özellikleri vermiyor testinde.

Kullanıp memnun olan arkadaşlar var mı şimdi bilemedim iki arada bir derede kaldım.

İadeye yollayacaksan kargoya vermeden önce paketlerken fotoğrafını ve videoya çek gönder sorun olursa bile iadesi gerçekleşir kanıt olunca elinde hem de istediğin monitoru alırsın.

FPS modunda MPRT açarsanız ghosting baya azalıyor ama siyahların bi anlamı kalmıyor. VA panel curved modeli var bende. Fast IPS belki biraz daha az ghostinglidir. Eğer evinize gelirse video kaydı ile açıp bi deneyin. Ufo test açıp telefonunuzdan video kaydı başlatın, ufolardan birine odaklayıp kameranızla 10cm uzaklıktan takip edin. 2-3 defa bu işlemi tekrarlayarak ghosting ne durumda bi fikriniz olur. Kameranız destekliyorsa 120fps veya 240fps kayıt almanız iyi olacaktır. Bir de monitörün ayağı kimseye güven vermiyor. Montajdan sonra şu resimdeki oklardan tutup ok yönünde itin.
1712171409674.png

FPS modunda MPRT açarsanız ghosting bayağı azalıyor ama siyahların bir anlamı kalmıyor. VA panel Curved modeli var bende. Fast IPS belki biraz daha az ghostinglidir. Eğer evinize gelirse video kaydı ile açıp bir deneyin. UFO test açıp telefonunuzdan video kaydı başlatın, UFO'lardan birine odaklayıp kameranızla 10cm uzaklıktan takip edin. 2-3 defa bu işlemi tekrarlayarak ghosting ne durumda bir fikriniz olur. Kameranız destekliyorsa 120FPS veya 240FPS kayıt almanız iyi olacaktır. Bir de monitörün ayağı kimseye güven vermiyor. Montajdan sonra şu resimdeki oklardan tutup ok yönünde itin.Eki Görüntüle 2158297

Videosu var testin tabii dediğiniz gibi yapmadım ama nasıl memnun musunuz?
Dediğiniz ayarı nasıl açıyoruz ?

Videosu var testin tabii dediğiniz gibi yapmadım ama nasıl memnun musunuz?
Dediğiniz ayarı nasıl açıyoruz ?
Şahsen ben memnunum, ghosting dediğim ayarlarda bayağı azaldığı için çok sorun teşkil etmiyor. Yazın çalışıp iyi bir monitör alana kadar bununla idare edeceğim. Stajyer maaşım ile bunu alabilmiştim geçen yaz. 200Hz güzel bir his, 240Hz olsa daha iyi olurdu ama ona bütçe yetmez. Ghosting'i az 165Hz bir monitör bulursam ucuza direkt alıcam cidden. Ghosting'i belli oluyorsa iade ederim, bu eski ekranımı yan monitör olarak kullanırım. 60Hz monitörüm dönüştürücü ile sistemimde düzgün çalışmadığı için mecburi almıştım, idarelik almıştım ve pek bir beklentim yok açıkça şuan. Sizin beklentileriniz ne durumda belirtirseniz güzel monitör önerebiliriz.

Şahsen ben memnunum, ghosting dediğim ayarlarda bayağı azaldığı için çok sorun teşkil etmiyor. Yazın çalışıp iyi bir monitör alana kadar bununla idare edeceğim. Stajyer maaşım ile bunu alabilmiştim geçen yaz. 200Hz güzel bir his, 240Hz olsa daha iyi olurdu ama ona bütçe yetmez. Ghosting'i az 165Hz bir monitör bulursam ucuza direkt alacağım cidden. Ghosting'i belli oluyorsa iade ederim, bu eski ekranımı yan monitör olarak kullanırım. 60Hz monitörüm dönüştürücü ile sistemimde düzgün çalışmadığı için mecburi almıştım, idarelik almıştım ve pek bir beklentim yok açıkça şu an. Sizin beklentileriniz ne durumda belirtirseniz güzel monitör önerebiliriz.

Benim beklentim 165 IPS panel olsun rekabetçi ve hikayeli oyunlarlar oynuyorum monitör hakkındaki yorumlar ve video görünce yol yakınken dönüm diyorum şu an aldım aldım sonra değiştirmem sıkıntı olur 4000 4500 bandına kadar çıkabilirim.

Benim beklentim 165 IPS panel olsun rekabetçi ve hikayeli oyunlarlar oynuyorum monitör hakkındaki yorumlar ve video görünce yol yakınken dönüm diyorum şu an aldım aldım sonra değiştirmem sıkıntı olur 4000 4500 bandına kadar çıkabilirim.

Monitör elime pazar günü geçti şu an evde yer yok diye kullanamadım bir kez çıkarıp test yapıp geri koydum.

Geri
Yukarı