Casper A15 CNC,CNA,CND,CNE sürümleri Win 8 Bios

Bu işlemi windows 8.1 kurduktan sonra uygulaya bilirmiyiz peki. @Murat5038

2015-02-22 15_29_33-DOS.jpg
2015-02-22 15_29_58-DOS.rar - WinRAR.jpg
2015-02-22 15_30_17-BootableUSB.zip - WinRAR.jpg
2015-02-22 15_30_44-İndirilenler.jpg
2015-02-22 15_31_37-Greenshot.jpg
2015-02-22 15_31_56-Greenshot.jpg
2015-02-22 15_32_04-Greenshot.jpg
2015-02-22 15_32_19-Greenshot.jpg

www.logicsupply.com: Booting DOS from a USB Drive - Logic Supply Blog

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada videoda anlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 kurduktan sonra da bu işlemi yapabilirsiniz ancak dosyalarınız flash belleğin içinde hazır olması gerekiyor. Eğer dosyalarınız hazır değilse ve win 8.1 kurulu bilgisayarınız siyah ekranda kaldı ise makinenin açıldığından emin olun. Daha sonra bilgisayarı harici bir monitöre bağlayarak veya bilgisayarınızı uyku moduna alıp tekrar açtıktan sonra ekran gelecektir.

@gökhan gncrtk Sandisk flash bellek ile işlerinizi yapmayın çok sorunlu bir marka usb belleklerde.
Farklı bir markanın flash belleği ile yapabilirsin. Ayrıca en baştan 3. resimdeki dosyalar benim verdiğim dosyalar değil verdiğim ve anlattığım şekilde yapacaksınız.
Formattan sonra kuramazsınız çünkü bilgisayar açılmayacağı için bios'u güncelleyemezsiniz.

Bu söylediklerim yine yanlış anlaşılacak ama yine de yazıyorum. Ve önceki yorumum için yanlış bilgilendirme cezası aldım.

Konuya dönersek "Formattan sonra kuramazsınız çünkü bilgisayar açılmayacağı için bios'u güncelleyemezsiniz." demişsiniz. Eğer böyle bir durum olsaydı bilgisayar bir daha kullanılamaz hale gelirdi ve servislik olurdu. Evimdeki iki casper cne laptopa, çevremdeki kişilerin casper a15 laptopuna ve arkadaşımın casper cnd laptopuna "sizin yanlış bilgilendirme" diye tabir ettiğiniz yukarıdaki durum ile bios güncellemesi yaptım.

Bu durumda siz yanlış bilgilendirme yaparak üstüne doğru bir şey yazdığıma rağmen bana ceza veriyorsunuz. Şimdi bu yazdıklarım için de ceza alabilirim ama gerçekler bunlar...

Bu söylediklerim yine yanlış anlaşılacak ama yine de yazıyorum. Ve önceki yorumum için yanlış bilgilendirme cezası aldım.
Konuya dönersek "Formattan sonra kuramazsınız çünkü bilgisayar açılmayacağı için bios'u güncelleyemezsiniz." demişsiniz. Eğer böyle bir durum olsaydı bilgisayar bir daha kullanılamaz hale gelirdi ve servislik olurdu. Evimdeki iki casper cne laptopa, çevremdeki kişilerin casper a15 laptopuna ve arkadaşımın casper cnd laptopuna "sizin yanlış bilgilendirme" diye tabir ettiğiniz yukarıdaki durum ile bios güncellemesi yaptım.

Bu durumda siz yanlış bilgilendirme yaparak üstüne doğru bir şey yazdığıma rağmen bana ceza veriyorsunuz. Şimdi bu yazdıklarım için de ceza alabilirim ama gerçekler bunlar...
S.a. kardeşim bende cnd laptop uma bios güncelleştirme yapacağım fakat emin değilim herhangi sorun çıkıyor mu ? Bu bios un hangi sürümü bende mevcut olan 04.06.03 versiyonu .Bilgilendirme yapabilir misin ?

İyi günler. Konuyu biraz hortlatıyorum da sürümüm 301 ve ben sürümümü 303'e yükseltmek istiyorum. Murat hocam rica etsem bana yardımcı olabilir misiniz?

Anakartım: A15
Laptop Vestel ama Casper kopyası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazınızdan emin değilseniz ve Vestel dediğinize göre yapamazsınız. Zaten seneler geçmiş bu tür eski cihazlar için artık değişme vakti geldi BIOS güncelleme arayıp sisteminizi hepten kullanılmaz hale getirmeyin. Yine de yapacaksanız anlatımı verilmiş zaten.

Casperin A15 serisinde Win8 yüklemede Sorun yaşayanlardan dolayı Kesin Çözümü Yazıyorum Ve ALINTI değildir Yabancı Kaynaklardan Sadece Bios Güncelleme Programı alınmışdır.

Yakın zamanda Elime Bir Arkadaşımın Bilgisayarı ulaştı Bios güncellenmesi gerekliydi ve Bios dosyasını ve güncellemesi için gereken dosyayı Türk kaynaklı sitelerin çoğunda verilmiş ancak herşeyiyle eksik verilmiş ya dosya silinmiş yada alıntı yapan sadece alıntı yapmakla yetinip Forum sayfası doldurmakla uğraşmış.

Kısaca Windows 8 yüklerken Aygıtlar yüklenirken Siyah ekran dan sonra birşey gözükmüyor sandığınız yerde normalde görünüyor. Ancak monitör desteklemediği için görüntü gelmiyordu ve intel grafiğin aygıtı güncelleme yapmadığından açılmıyordu monitor. Sizde de böyle oluyor ise veya win8'de sorun yaşamak istemiyorsanız Aşağıda anlattığım Bios güncelleme işlemini yapın.

Eğer Elinizde Başlıkda belirttiğim modellerde casper varsa aşağıdaki Bios Kurallarına uyup Doğru düzgün yapmanız gerekmekdedir yanlış bir durumunuzda Leptopun hiç Kullanamayacağınızı Unutmayın.

Burda Verdiğim Dosyaları İndirip ;
________

Dos RAR

1. DepositFiles

________

USB disk oluşturma rar USB bootable Dosyası ve biçimleme aracı

2. DepositFiles

______

Rar dosyalarından Masaüstüne çıkarıp Boş bir FLash belleği Bilgisayarınıza takın, ardından USB disk oluşturma klasöründe HPUSB adındaki aracı Sağ tıklayıp Yönetici olarak Açıp (yazıyı okumayan sazanlar direk normal açacaklardır sonra bunu görcekler)

USB belleği
Device Altından Seçip, Quick format işaretleyip, Create A dos starup disk Seçip, " .... " tıklayıp Çıkarttığınız USB disk oluşturma Klasörünün içindeki win98boot Seçip, Starta Basmaları gereklidir.

Sonrasında USB belleğin İçine DOS
klasörünün İçindekileri FLash belleğe atmaları gerekli Sonra flash belleğe dokunmadan Bilgisayarı yeniden başlatıp USB belleği Boot olacak şekilde biosdan Birinci Kısma Almaları gerekli. (Eğer Doğru yapamaz iseniz win98 dos ekranı gözükmeden direk windows Açılacakdır)

Win98 Boot ekranı Geldiğinde Sizin sadece Yapmanız Gereken go yazmanız ve entara basmanızdır. (!!!Dikkat!!! Bu işlem sırasında Elektirik kesintisi veya flash belleği çekme gibi bir durum Olur ise Leptop Açılmıyacak ve Kullanılmaz Hale Gelecekdir.)
dosya inmiyor link bozuk lütfen yenılermısın kardeşim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı