Casper A15 RAM Upgrade

Murat_A_

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Cihazım Casper A15 dizüstü bilgisayar. 2 Slot var. Slot 1 4 GB, Slot 2 4 GB RAM takılı. Sorum şu ki aynı değerlere sahip (Frekans ve Voltaj değerleri.) 8 GB RAM bulamadım. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. 16 GB RAM yapmak istiyorum. Saygılar.

RAM.png
RAM 2.png

Yardım edecek kimse yok mu?

1333 veya 1600Mhz DDR3, 1.5V birbirinin aynı 2 modül alabilirsin. 2sini birden değiştireceğin için aynı gecikme değeri olması gerekmiyor zaten.
Voltajı önemli, 1.35liklerden alma.
Beklentin ne bilmiyorum ama 16GB makinan için belki gereksiz olabilir.

Aynı anda birden fazla uygulamalar kullanırken RAM yetersiz kalıyor. Bunun için RAM yükseltmem gerekiyor.
1600Mhz 1.5 V değerlere sahip 2 RAM almam gerekiyor değil mi?. Sonradan sıkıntı yaşamayayım.

Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL11 Notebook Ram
GSKILL 8GB Value DDR3 1333MHz CL9 Notebook Ram

Peki bu gecikme değerleri de aynı olmak zorunda mı?
Forumda link vermek yanlış mı bilmiyorum. Bu linklerde ki hangi RAM i tercih etmeliyim?

Mesajımda net olmayan bir ifade varsa ona cevap verebilirim.
Bellek önermesi yapmayacağım, özelliklerin uyuşması 100% çalışmalarını garantilemiyor. Aksi bir durumda geri iade edebileceğin bir yerden alabilirsin. Ya da bilendenal.com'dan al, onlar seni yönlendirir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı