Casper Bilgisayar Format Atmama Rağmen Kasıyor !

Turgay Iskeçeli

Hectopat
Flash Bellek ile forma attım, bu forumdan Windows 8.1 indirdim ve kurdum. Chrome'da 3 sekme açınca aşırı kasma yapıyor , tüm sürücüleri de güncelledim, antivirüs ile tarattım (BitDefender) ama nafile ne virüs var ne bir şey yine de kasıyor, sorun ne olabilir ?

Sistemim : -CASPER -

• INTEL CORE I5 2400 3.10GHZ -
  • 6GB DDR3 RAM -
  • 1TB HDD -
  • 1GB ATI HD6510 Ekran Kartı -
  • WIN8.1 Pro -
  • ANAKART: PEGATRON IPXSB-H61

Son düzenleyen: Moderatör:
Pegatron anakartı sadece Casper gibi bir kaç kötü firma satıyor. Aslında Pegatron Asus'a anakart yapan bir firmaydı fakat hala yapıyor mu emin değilim. Çok destek sunan bir anakart değil, aksine kendisi güncelleme yoksunudur. Ama Casper denilince aklıma ısınma sorunu ve kalitesiz parçalar geliyor. İşlemcinizin ve ekran kartınızın termal macununu yenileyin, yine işlemci ve ekran kartınızın fanını temizleyin. Aida 64 yazılımı ile işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını test edin. Yüksek sıcaklık varsa daha iyi bir işlemci soğutucu takın.

Bende bilgisayarıma Windows 8.1 yüklediğimde kasmıştı . Windows 7 ' ye geri döndüm . İstersen Windows 7 yükle yine kasarsa servisi gönder .
Windows 8.1'le alakalı bir sorun değil ayrıca artık Microsoft Windows 7'den desteği yavaş yavaş çekmeye başladı.

Windows 7'de daha fazla kasar. Windows 8 sistem kaynaklarını en az ve stabil kullanan işletim sistemidir. Kaldı ki Windows 8'de; Windows 7'deki gibi bela ve gereksiz olan bir Aero yükü yok. Lütfen yanlış bilgi vermeyin. Turgay Bey siz dediklerimizi yapın. İşletim sisteminizi değiştirmeyin, Windows 8.1 kalsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı