Bilgisayarım Her Şeye Rağmen Kasıyor

mkeshnoda

Kilopat
Biliyorsunuz önceden bilgisayarımın kastığına dair bir sürü konu açmıştım. Virüs dedik formatladık güncellemeleri yaptık aslında performansta büyük bir artış oldu fakat Chrome'da hala kasmalar var. Sekmeyi kapatıyorum fakat biraz geç kapanıyor yaklasık 1-2 saniye sonra kapanıyor. Gta 4'de 20-40 fps alıyorum. Sistemim imzamda yazıyor. 1080x1024 çözünürlükte oynuyorum. Ekran kartını 2.el almıştım ondan olabilir diye düşünüyorum.

GTA 4 FPS testi yapılabilecek bir oyun değil. Battlefield 3 ile dene ve en düşük-enyüksek ve ortalama FPS değerlerini ilet. Ekran kartında bir problem olacağını sanmıyorum.

SSD kullanıyor musunuz bu arada ?

Müsait olduğum bir zamanda video çekeceğim. Ayrıntılı anlatıyım mesela girdim Chrome'a veya Yandex'e takılıyorum işim bitti fare'nin orta tuşuyla linke tıklıyorum kapatmak için bazen hemen kapatıyor bazen 1-2 saniye sonra kapanıyor. Sekmelerin yerini değiştirirken arada bir ufak kasmalar oluyor. Oyunların çoğundan düşün Fps alıyorum.

Size bir kaç sorum olacak şimdi :) Windows 8 kuracağım öncelikle bunu da belirteyim. Ben daha önce chipset kurmamıştım etkisi var mıdır acaba? :D
1- ASUS - - ASUS M5A99X EVO Bu sitedekilerden hangisini indirmeliyim?
2-Check Disk komutunu nereden vereceğiz? C:'ye sağ tıklayıp Disk denetle'yi seçtim bundan bahsediyorsunuzdur umarım. Ve açtığımda donuyor. Hiç tepki vermiyor.
3- "Tüm harddisk tek parça halinde (hızlı formatla seçeneği olmamalıdır) formatlanmalıdır." bunu nasıl yapacağım? Ben hızlısını yada yavaşını görmedim daha önce..
4- D
isk defragment nedir ve nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı