Casper BIOS nasıl güncellenir?

• Konuyu başlatan Xtron
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 10B

Xtron

Kilopat
Casper'a mail atarak BIOS dosyasını aldım ancak bu şekilde dosyalar çıktı. Bu dosyalarla nasıl güncelleştirebilirim BIOS'u?

1601631643735.png

Dosyaları flash belleğe at. Sonra yeniden başlat başlattıkdan sonra Boot menüden seç ve dene.

1601633876361.png

İlk önce FAT32 ile formatlayıp dosyaları bu şekilde attım sonra Boot'un ilk sırayı USB'ye verdim sonra invalid secure detected diye bir yazı verdi yanlış hatırlamıyorum olmadı yani.

Readme.txt dosyasında da bunlar yazıyor bu arada.

1. D15spg. 223 is for 2+1 QS/2+2 QS/2+3e QS sample.
2. Update BIOS procedure as below:
2.1 copy all the files/folders in D15SPG.223\EFI64\ into your USB flash device to root directory.
2.2 Boot to the USB EFI Shell mode(during post, press F10 to select the EFI USB device option)
2.3 Key'in ¡§FS0:¡¨ Or ¡§FS1:¡¨Or ¡§FS2:¡¨ To select the corresponding file System'in your USB flash device.
2.4 execute "ubıos_xx. Nsh" to flash BIOS and me after Boot to USB device.
Yardımcı olabilecek var mı?
Aynı marka olmasa da bu yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapmaya çalıştım ama yapamadı yardımcı olur musun?
Ekran böyle kaldı yardım edebilecek varmı?
Böyle kaldı arkadaşlar?

Dosya Ekleri

• 20201002_140348.jpg
    20201002_140348.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 793
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 688005

İlk önce FAT32 ile formatlayıp dosyaları bu şekilde attım sonra Boot'un ilk sırayı USB'ye verdim sonra invalid secure detected diye bir yazı verdi yanlış hatırlamıyorum olmadı yani.

Readme.txt dosyasında da bunlar yazıyor bu arada.

1. D15spg. 223 is for 2+1 QS/2+2 QS/2+3e QS sample.
2. Update BIOS procedure as below:
2.1 copy all the files/folders in D15SPG.223\EFI64\ into your USB flash device to root directory.
2.2 Boot to the USB EFI Shell mode(during post, press F10 to select the EFI USB device option)
2.3 Key'in ¡§FS0:¡¨ Or ¡§FS1:¡¨Or ¡§FS2:¡¨ To select the corresponding file System'in your USB flash device.
2.4 execute "ubıos_xx. Nsh" to flash BIOS and me after Boot to USB device.
Yardımcı olabilecek var mı?

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yapmaya çalıştım ama yapamadı yardımcı olur musun?
Ekran böyle kaldı yardım edebilecek varmı?
Böyle kaldı arkadaşlar
Sistem açılıyor mu?

Geri
Yukarı