Casper C350 şarjda kapanıyor

torox21

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar Casper Nirvana C350 notebookum var güç tasarrufu modunda kullanıyorum hep ama bu aralar hep şarjda kullanmaya başladım. Şarjı %100 olduğunda çektiğimde zaman geçtikten sonra şarjı %30 civarı düştüğünde aniden kapanıyor. Tekrardan başlat düğmesine basıyorum açılmıyor. Adaptöre bağladığımda açılıyor ve şarjına bakıyorum %70 yükselmiş. Sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryanız ölmüş, ömrünü tamamlamış. Bataryayı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Çok da önemli değil ise prizde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Merhabalar mesajını yeni gördüm yeni siteye giriş yaptım ama daha notebookum 7 aylık nasıl hemen bataryam pilim ölebilir?

Bilgisayarınız alınmadan önce rafta ne kadar bekledi?

Pilin üzerinde üretim tarihi yazıyordur. Çıkarıp bakabilir misiniz?

Ayrıca piller hemen bozulmaz diye bir şey söz konusu olmadığı için bozulması normal. 7 aylık dediniz bilgisayarı, garanti ile iletişime geçip garantiye gönderip pilin değişmesi için şansınızı deneyebilirsiniz. Bazen piller fabrika çıkışlı arızalı olabiliyor. Bu yüzden markanın sitesindeki duyuruları takip etmekte yarar var .

Linkte sizinkine benzer bir şikayet var:

Bilgisayarınız alınmadan önce rafta ne kadar bekledi?

Pilin üzerinde üretim tarihi yazıyordur. Çıkarıp bakabilir misiniz?

Ayrıca piller hemen bozulmaz diye bir şey söz konusu olmadığı için bozulması normal. 7 aylık dediniz bilgisayarı, garanti ile iletişime geçip garantiye gönderip pilin değişmesi için şansınızı deneyebilirsiniz. Bazen piller fabrika çıkışlı arızalı olabiliyor. Bu yüzden markanın sitesindeki duyuruları takip etmekte yarar var .
Şarjı çok çabuk bitiyordu bende 7,8 gün kadar hep şarjda kullandım sonra bunlar yaşandı yani hemen mi bozulur pil batarya ?

Mesajımı güncelledim gördünüz mü bilmiyorum ama sizinkine benzer bir şikayet daha var. Genel olarak batarya arızalı olabilir. Laptopun sitesinde şarj süresi hakkında yazdıkları kadar gidiyor muydu ilk aldığınızda?

Bataryalar bazen 5 ayda, bazen 2 yılda bazen de 1 yılda arızalanabiliyorlar.

Mesajımı güncelledim gördünüz mü bilmiyorum ama sizinkine benzer bir şikayet daha var. Genel olarak batarya arızalı olabilir. Laptopun sitesinde şarj süresi hakkında yazdıkları kadar gidiyor muydu ilk aldığınızda?

Bataryalar bazen 5 ayda, bazen 2 yılda bazen de 1 yılda arızalanabiliyorlar
Özetle geçeyim ;
1- bilgisayarı açıyorum herşey normal (adaptörsüz)
2-zaman geçtikten sonra bakıyorum şarjı %40 civarı düşüyor
3-aniden kapanıyor düğmeye basıyorum açılmıyor
4-adaptöre bağladığımda açılıyor bakıyorum ki şarjı %77 olmuş

Özetle geçeyim ;
1- bilgisayarı açıyorum herşey normal
2-zaman geçtikten sonra bakıyorum şaarjı %40 civarı düşüyor
3-aniden kapanıyor düğmeye basıyorum açılmıyor
4-adaptöre bağladığımda açılıyor bakıyorum ki şarjı %77 olmuş
Garantiye göndermenizi öneririm. Büyük olasılıkla bataryanız ile alakalı çıkacak sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı