Casper C600 RAM ve SSD yükseltme

SezerTKN

Centipat
Merhaba.
Arkadaşlar bende Casper C600 bir laptop var ben bu leptopuma takviye RAM ve SSD takmak istiyorum ancak tam bilgi sahibi değilim hangi marka takacağım hakkında leptopumun RAM frekansı 2133MHz şu an üstünde 4 GB RAM var bir slotu daha var mı yok mu bilmiyorum varsa bir adet 4 GB RAM takmak istiyorum bir de bilgisayarımda CD ROM yok yani girişi yok HDD'yi oraya takma şansım var mıdır SSD'yi de normal HDD girişine takacağım.
Şimdiden bilgi veren herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Takmak istediğiniz RAM bilgisayarınızda takılı olan RAM ile aynı ürün koduna sahip olan RAM olursa uyum açısından bir sıkıntı olmaz ancak dediğiniz gibi laptopunuzda kaç slot var açıp bakılması gerekiyor şayet ben internette bununla ilgili bir bilgi bulamadım. CD ROM girişiniz olmadığı için 2. diski HDD Caddy ile bağlayamazsınız ancak anakartınızda M2 SSD slotu var ise şu anki HDD niz ile beraber M2 SSD kullanabilirsiniz lakin dediğim gibi internette laptopunuz ile ilgili yeterli bilgi bulamadım bu yüzden açılıp bakılması en iyi öğrenme yolu olacaktır.

Anladım peki illa aynı ürün kodunamı sahip olması gerek acaba yani aynı mhz olup ddr4 olsa olmazmı acaba

Edit: Peki M2 SSD ne oluyor girişi olduğunu nerden görebilirim ve normal SSD den farkı nedir acaba.

İlla aynı ürün olmasına gerek yok sadece uyumsuzluk sorununu en aza indirmek için aynı kodlu ürün olması daha iyi olur, onun dışında aynı kapasite, Mhz ve CL değerine sahip bir RAM alsanız da işinizi görebilir.

M2 SSD'ler sata girişli ise sadece boyut olarak farkı olur ( normal SSD ye göre), ancak anakartınız NVME destekli ise alacağınız NVME SSD'nin okuma/yazma hızı Sata SSD den kat kat daha fazla olur ( Sata SSD 550Mb/S, NVME SSD 3500Mb/S vb.).

M2 Slotu ise şuna benzerdir ve boyutu daha uzun olabilir;

Laptop M2 Slotu.jpg

Anladım şimdi sizlere aıda64 üzerinden ve cpuz üzerinden bilgilerimi atsam bana hangi ramı alacağımı söyleme şansınız varmıdır acaba sorun olmazsa çünkü birtane bilgim yok ve çok saçma bi ram takmışlar bilgisayara

Fotoğrafı uzaktan çekmek zorunda kaldım yoksa pixelleniyordu.
15764354042715179910752666066320.jpg

Hocam Cpu-Z üzerindeki 'Part Number' ı esas alacaksınız, tam okuyamamakla beraber sanırım bu ram uygun olacaktır, 'Part Number' ı yazdığınız takdirde internette gerek Amazon'un Türkiye veya yurtdışı sitelerinden, gerekse Türkiye'de ki sitelerden bulabilirsiniz.

Merhabalar ben de konuyu açan arkadaş gibi ram yükseltmek ve ssd ye geçmek istiyorum. Bilgisayarın içini açtım ve ram ile hdd nin resmini çektim. Acaba hangi ram ve ssd uygun olur? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
IMG_20200303_133053.jpg
IMG_20200303_132705.jpg
IMG_20200303_132350.jpg

Merhaba.
Arkadaşlar bende Casper C600 bir laptop var ben bu laptopuma takviye RAM ve SSD takmak istiyorum ancak tam bilgi sahibi değilim hangi marka takacağım hakkında laptopumun RAM frekansı 2133MHz şu an üstünde 4 GB RAM var bir slotu daha var mı yok mu bilmiyorum varsa bir adet 4 GB RAM takmak istiyorum bir de bilgisayarımda CD-ROM yok yani girişi yok HDD'yi oraya takma şansım var mıdır SSD'yi de normal HDD girişine takacağım.
Şimdiden bilgi veren herkese teşekkürler.

Hocam merhaba, aynı notebook bende de var. SSD takmak istiyorum. M.2 SATA portu da var. Ayrıca HDD'yi çıkarıp SSD taksam aynı zamanda M.2 SATA SSD de taksam bir sorun yaşar mıyım ya da performans artar mı? Sen nasıl bir yol izledin hangi marka ve model SSD taktın?

Hocam merhaba, aynı notebook bende de var. SSD takmak istiyorum. M.2 SATA portu da var. Ayrıca HDD'yi çıkarıp SSD taksam aynı zamanda M.2 SATA SSD de taksam bir sorun yaşar mıyım ya da performans artar mı? Sen nasıl bir yol izledin hangi marka ve model SSD taktın?
Merhaba Bendede Aynı Bilgisayardan Var Bende Öyle Yaptım HDD Çıkarıp Kingston A400s 960GB SSD sini taktım
Ayrı Olarakta Samsung Evo 980 Pro 1TB olanını taktım Bilgisayar Uçuyor Her Türlü İşlemi Yapabiliyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı