Casper C900 laptop M.2 NVMe SSD destekliyor mu?

safex

Hectopat
Başlıkta da bahsettiğim gibi Casper C900 modelinde olan laptopunu kullanıyorum. Fakat HDD ile ciddi şekilde gerçek performans kaybı olduğunu düşünüyorum. O yüzden SSD geçmek istiyorum ama hangi giriş mevcut internette tam bir bilgi yok. Buradaki sorum kullananlardan veya kesin bilgi bilen arkadaşlardan yardım almak.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SATA desteği var gözüküyor. NVMe göremedim.

Anakarta bakabilirsin. Pin sayısından ve anahtar tipinden anlaşılır.
Bakabilirim fakat kendim açmadan önce, sorup kesin bilgi alarak hareket etmek daha iyi olur diye sormak istedim:)
M.2 SATA desteği var gözüküyor. NVMe göremedim.
Teşekkürler. Öneriniz var mı? Grafik öğrencisiyim, CS6, ARGİCS, 3D MAX gibi programları kullanıyorum. HDD satıp 240GB SSD almayı düşünüyordum.

A
Merhaba hocam, hala SSD alamadım. Sebebi ise teknik servise gitmişti cihaz, orada bir vidayı yalama yapmışlar o yüzden sökemiyorum kapağı. Şaka gibi..
Anladım teşekkürler :) Ben de temizletmek için servise vermiştim. Ben verdiğimde cihaz sapasağlamdı. Temizleme yapıldıktan sonra ise şu an pc'yi salladığımda içinden birkaç vida unutulmuş da sağa sola savruluyormuş gibi sesler geliyor. Çalıştığına şükrediyorum. İnşallah işimiz düşmez de bir sorun olduğunda garanti yerine sağlam bi bilgisayarcı bulup kendim yaptıracağım. Bu da bana ders oldu.

A

Anladım teşekkürler :) Ben de temizletmek için servise vermiştim. Ben verdiğimde cihaz sapasağlamdı. Temizleme yapıldıktan sonra ise şu an pc'yi salladığımda içinden birkaç vida unutulmuş da sağa sola savruluyormuş gibi sesler geliyor. Çalıştığına şükrediyorum. İnşallah işimiz düşmez de bir sorun olduğunda garanti yerine sağlam bi bilgisayarcı bulup kendim yaptıracağım. Bu da bana ders oldu.
Sizde aynı modeli mi kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı