Casper CKU model laptopun termal macununu değiştirmek

• Konuyu başlatan Alp_y
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 931

Alp_y

Centipat
Daha fazla  
E748BBDB-FAE0-452B-9539-755647FB0BBD.jpeg

Arkadaşlar Casper cku model notebookun termal macununu değiştirmek istedim fakat işlemciye monteli. Galiba bunda termal macun yok. Bilgi verebilir misiniz?

Eki Görüntüle 1326913

Arkadaşlar Casper cku model notebookun termal macununu değiştirmek istedim fakat işlemciye monteli. Galiba bunda termal macun yok. Bilgi verebilir misiniz?

Oradadaki vidaları sökün işlemci orada termal macunu görmüş olursunuz soğutucu bloğuna işlemci yapışık olmaz onun arasında termal macun var nazikçe temizleyin ve tekrar yerine takın çok fazla sıkmayın çok da azda sıkmayın soğutucu bloğun işlemcinin üstüne gelen kısmını silerken sakın çizmeyin soğutmayı engeller çizikler bile fanıda temizlemeyi unutmayın.

Tiner varsa onla temizlemen daha rahat olur, oradaki vidayı zorlama, işlemciyi çıkarırken işlemci üzerinden üçgen var anakartta da var onunla aynı yere getirip tak, macun bakır boruya işlemişse sakın zımpara gibi bir şey ile yapma tiner ile ovala çıkıyor zaten.

Eki Görüntüle 1326913

Monteli değil de macun kuruduğu için yapışık durumda olabilir. Hafifce sağa sola oynata oynata çıkartabilirsiniz. ( vidalar zaten çıkmış görünüyor fotoğrafta.)

İşlemciyi soğutucuyla birlikte çekmişsiniz. Umarım pinleri bükmemişsinizdir. O vida işlemciyi sokette tutan vida. Onu çevirmeden soğutma bloğunu ayırmanız gerekiyordu.
Bilgisayar açıldığına göre bükülmemiş olsa gerek
Cpu pinlernde sorun olsa açılmaz pc demi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı