Casper CKY Nvidia Ekran Kartını kullanamıyorum GT635M

kadirkilic

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayarımı alalı 1 yıl olacak neredeyse, ancak şu sorunla sürekli karşılaşmaktayım ve Nvidia ekran kartımı kullanamamaktayım. Oyunları sürekli onboard ekran kartı olan İntel ekran kartı ile açıyor, ancak ben Nvidia ekran kartımı kullanmak istiyorum ve Casper aldığıma 1000 pişman oldum.

Aygıt yöneticisinden İntel ekran kartını devre dışı bıraktığımda, Nvidia ile oyun açmaya çalıstığımda oyunlar açılmıyor ve ekran kartının olmadığını söylemektedir. Nvidia ekran kartımın son sürümü de yüklenmiş haldedir.

Ancak DxDiag'da da İnteli devre dışı bırakınca YOK - YOK yazıyor, kısacası Nvidia ekran kartımı kullanamadım. Biostanda ayarlamalar yapılmıyor, nasıl Nvidia'nın çalışmasını sağlayabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ile Onboard birlikte çalışmaktadır. Yani İntel'i devre dışı bıraktığınızda bu durum gayet normal. Verdiğim videodaki rehberi izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nvidia ile Onboard birlikte çalışmaktadır. Yani İntel'i devre dışı bıraktığınızda bu durum gayet normal. Verdiğim videodaki rehberi izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ancak 2GB Nvidia Gt635 m olmasına rağmen gta4 kasmakta. Abimde 1GB Nvidia 410m olmasına rağmen kasmamakta ve Ram'im 8GB, abimin 4 olmasına rağmen.

Tüm sürücüleriniz güncel mi? İşletim sisteminiz nedir? Bahsettiğiniz her iki kart da giriş seviyesi. 410M'de kasmayıp, GT 635M'de kasması ilginç. Grafik ayarlarını kontrol ettiniz mi?

Tüm sürücüleriniz güncel mi? İşletim sisteminiz nedir? Bahsettiğiniz her iki kart da giriş seviyesi. 410M'de kasmayıp, GT 635M'de kasması ilginç. Grafik ayarlarını kontrol ettiniz mi?
Tümü güncel ancak Nvidia ekran kartım sadece casper.com.tr den güncelleniyor oem mi ne deniyormuş, grafik ayarlarım felan hepsi ayarlı bende hala neden olmuş olduğunu anlamadım :)

Ekran kartınız geforce.com'dan da güncellenebilir. Grafik ayarı derken demek istediğim, abinizin bilgisayarında düşük ayarlarda mı kasmıyor mesela? Siz hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

Ekran kartınız geforce.com'dan da güncellenebilir. Grafik ayarı derken demek istediğim, abinizin bilgisayarında düşük ayarlarda mı kasmıyor mesela? Siz hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?

Abiminki high'te olmasına rağmen kasmıyor, ben low'da kasıyor anlamadım.

Oyunun kisayoluna sag tiklayin. Eger nVidia suruculeriniz yuklu ise grafik islemciyle calistir diye bir secenek cikar ordan yuksek performansli nVidia islemcisini secin. Eger surekli bu sekilde acilmasini istiyorsaniz grafik islemci ile calistir bolumunde varsayilan ayarlari degistir bolumunden yapabilirsiniz.

Bu arada grafik ayarlarini cok yuksege cikarmis olabilirsiniz, mod yuklediyseniz o takilmalara sebep oluyor olabilir. Bende gt630m var ve ayarlari ortaya alip birkac ince detay ayar yaptiktan sonra takilmadan purussuz oynayabiliyorum..

Oyunun kisayoluna sag tiklayin. Eger nVidia suruculeriniz yuklu ise grafik islemciyle calistir diye bir secenek cikar ordan yuksek performansli nVidia islemcisini secin. Eger surekli bu sekilde acilmasini istiyorsaniz grafik islemci ile calistir bolumunde varsayilan ayarlari degistir bolumunden yapabilirsiniz.

Bu arada grafik ayarlarini cok yuksege cikarmis olabilirsiniz, mod yuklediyseniz o takilmalara sebep oluyor olabilir. Bende gt630m var ve ayarlari ortaya alip birkac ince detay ayar yaptiktan sonra takilmadan purussuz oynayabiliyorum..

Dediklerinin hepsini zaten bilgisayarı ilk aldığımda yapmıstım zaten, çoğu oyunda kasmalar oluyor neden anlamadım. 2Gb Nvidia performansını göstermiyor, oyunu steam üzerinden yeniden yükledim. Her zaman aynı kasma ve çoğu oyunda da böyle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı