Casper CN.TKI-2450B BIOS Güncelleme

XienoN

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Muhasebeci
Merhaba arkadaşlar, Casper bilgisayarımda PES 2016 oynamak için oyun kolu aldım. 2 USB girişim var ikisinde de denedim kabloyu sarıp takınca çalışıyor en ufak oynatınca oyun kolu gidiyor. Kesin kol bozuk diyerek 3 tane bilgisayarda denedim sorunsuz çalıştı. USB girişlerimde sorun olsa mouse ve diğer USB'ler çalışmazdı dedim. USB portlarımın sürücüsünü güncelledim sorunum düzelmedi. Chipset driverını güncelledim yine sorunum çözülmedi. Sırada BİOS güncellemesini yapayım dedim ama Casper olunca bu konuda sıkıntı yaşadım çünkü BİOS güncellemesini bulamadım.

Seri Numarası:0002256096
Model Kodu:CN.TKI-2450B
Model Adı: CASPER NIRVANA NB 15.6" (CME.2450-8L45P)

Adsız.png

MB5xIAx, MB50IA1 ,MB50II, MB50ID, MB50II1, MB50ID1 Bios 2.00/EC 1.03.12
Buradaki bioslardan biri uyar ancak hangisi onu güncelden eskiye doğru deneyebilirsin.

Ek olarak sorunun işletim sistemin olabilir. O yüzden bios riskine girmeden önce işleti sistemini Win 7 veya 8.1 deneyip kontrol et. Eğer adı sanı belli olmayan bir kol ise XP'den bile yukarı desteği olmayanlar var.

MB5xIAx, MB50IA1 ,MB50II, MB50ID, MB50II1, MB50ID1 Bios 2.00/EC 1.03.12
Buradaki bioslardan biri uyar ancak hangisi onu güncelden eskiye doğru deneyebilirsin.

Ek olarak sorunun işletim sistemin olabilir. O yüzden bios riskine girmeden önce işleti sistemini Win 7 veya 8.1 deneyip kontrol et. Eğer adı sanı belli olmayan bir kol ise XP'den bile yukarı desteği olmayanlar var.

Win 8.1 yüklüydü çalışmadı onun için 10 yükledim, denediğim bütün bilgisayarlar 10'du hepsinde çalıştı ama biosta oldukça riskli denemediğim başka yöntemde kalmadı gerçi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı