Casper CN.TTD4200 Sistemi Yenileme

Daha fazla  
1.Değişiklik GPU Casper Notebook (CN.TTD4200) kullanıyorum. Şu anlık sadece Ram'i 8 GB'ye yükselttim. Fakat GPU yetersiz geliyor (Nvidia GT840M.) Nasıl yapabilirim ? Fiyat ne kadar tutar ? Yapılmaz diyip geçiştirmeyin. Her zaman parça değişikliği mümkündür. :)

2.Değişiklik soğutma sistemi yani FAN. Normal dizüstü stok fan (Bakır borular CPU ve GPU üzerinden geçerek soğutma yapıyor ve buda fazla ısınma yapıyor.) Fanı güçlendirme gibi şansım var mı ? İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim.(y)(y)

Merhaba.

1. GPU değişimi mümkün değil. Casper gibi markaların bunu sağlayacağını düşünmüyordum zaten. Ancak bilginin kesinliği adına kontrol ettim, mümkün değil. Değişim için GPU'ya ek olarak MXM teknolojisini kullanması gerekiyor. Ancak kullandığınız modelde yok. Hatta güncel dizüstü bilgisayarların %95'inde yok diyebiliriz. Anakartı tamamen değiştirmek ise, alacağınız model kasaya uymayacağı için, o kasaya özel üretim yapılamayacağı için imkansız.

2. Yine ilk sorunuza verdiğim cevap gibi, anakarta özel üretim yapılmadığı sürece bu da mümkün değil. Kasanın havalandırma giriş ve çıkışları, GPU ve CPU'nun yeri ve bunların anakart üzerindeki yeri ne yazık ki bunu da imkansız kılıyor. Bilinen, herkes tarafından kullanılan, uluslararası popülaritesi olan birçok markanın, birçok modelinin yedek parçasını yurt içi ve yurt dışı alışveriş sitelerinden temin etmek mümkün olsa da Casper bu markaların arasında değil. Düşük bir ihtimal olsa da bulacağınız aynı boyut ve özelliklerdeki standart bir fan ise yükseltme değil değişim olacaktır. Dolayısıyla işinizi göreceğini sanmıyorum. Harici soğutuculara bakmanızı tavsiye ediyorum.

Umarım sorunsuz kullanıyorsunuzdur ve kullanırsınız da. Ancak bir sonraki alışverişinizde lütfen markanın kalite ve önemini, kullanıcı görüşlerini ve satış sonrası desteğini göz önünde bulundurun. Casper tüm kriterlerde sınıfta kalmayı başaran markalardan biri.

Bilgisayardan gayet memnunum. Fakat şu anda yetersiz kalıyor.

1.Anlattığın olay MXM teknolojisi yani sürekli gelişme üstüne kurulu bir sistem mi ? Ve şu an ki GPU ana kartla bir olduğu için mi değiştiremem ?

Şöyle değiştirebilirsin aslında ama epey zahmetli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı