Casper CTA Şarj Soketi Değiştirme

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Merhaba, 2014'den beri ara sıra kullandığım ve en sonunda şarj soketi arıza yaptığı için yaklaşık 3 sene rafa kaldırdığım tableti bugün söküp baktım. Şarj soketi kırılmış meğer, şarj aletini takıp çıkarınca soket, şarjın ucuna takılı halde geldi. Tamir edilir mi? Soketi sipariş edip bir yere yaptırtsam olur mu?
IMG_20200418_185354.jpg

Odaklanıp çekince 4.5 MB tuttu ki boyut fazla diye yükleyemedim, anca böyle yükledim. Çok zarar gelmiş mi, tamir edebilir miyim? Bu kadar eski tablete tamir parası vermek istemiyorum açıkçası. Kendim yapabilir miyim yani? Evde tamir edilemeyecek kadar hasar almış mı?

Merhaba, 2014'den beri ara sıra kullandığım ve en sonunda şarj soketi arıza yaptığı için yaklaşık 3 sene rafa kaldırdığım tableti bugün söküp baktım. Şarj soketi kırılmış meğer, şarj aletini takıp çıkarınca soket, şarjın ucuna takılı halde geldi. Tamir edilir mi? Soketi sipariş edip bir yere yaptırtsam olur mu? Eki Görüntüle 539445
Odaklanıp çekince 4.5 MB tuttu ki boyut fazla diye yükleyemedim, anca böyle yükledim. Çok zarar gelmiş mi, tamir edebilir miyim? Bu kadar eski tablete tamir parası vermek istemiyorum açıkçası. Kendim yapabilir miyim yani? Evde tamir edilemeyecek kadar hasar almış mı?

İleri seviyede havya kullanımı gerekiyor.

Yani yeni soket alıp havya ile lehimlemek yetecek. Eğer doğruysa içimi rahatlattınız. öyle kötü bir halde görünce soketi, bayağı arızalı falan sandım.
Ufak problemi var en iyisi tamircilere vermek sizin kullanacağınız lehim makinesi ile zor olur. Onlar ısı tabancası ile hemen lehimliyorlar. :)

Arkadaşın soketiyle aynı mı?
Sanırım evet, ikisi de Micro USB sonuçta.

İleri seviyede havya kullanımı gerekiyor.
Ufak problemi var en iyisi tamircilere vermek sizin kullanacağınız lehim makinesi ile zor olur. Onlar ısı tabancası ile hemen lehimliyorlar. :)
Önceden telefon eğitimi alıp tamircilik yapmış bir akrabam var o bu işlerde iyi, o yapabilir mi? Bakarız dedi de. Havya kullanımı vs. her şeyi biliyor bilgisayar donanımı dahil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı