Casper Dizüstü BIOS ve Chipset Güncelliği Nasıl Öğrenilir?

muratbora

Hectopat
CASPER NIRVANA NB 15.6(CHY.4200-4L45A-N) kullanıyorum Windows 10 ile, % 100 disk kullanımı sorunu var, Microsoft'a yazdım bunun bir yazılımsal sorun olduğunu düşünerek, onlar da öncelikle CHIPSET / BIOS güncel mi kontrol et ve değilse güncelle diyor.
Bu işlem nasıl nereden yapılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset sürücüsünü Aygıt Yöneticisi'nden, BIOS'u da AIDA64 ya da CPU-Z'den öğrenebilirsiniz.
Sürüm ve tarihleri karşılaştırdığınızda güncel olup olmadıklarını anlarsınız.

Aygıt yönetcisi altında " chipset " diye birşey bulamadım, neyin altına bakmam gerekiyor? CPU - Z indirdim burada hangi bölüme bakmalıyım, burada'da yani CPU-Z proğramı verilerinde BIOS yazan bir bölüm yok

Dosya Ekleri

• 1536840140030.png
    1536840140030.png
    41,2 KB · Görüntüleme: 141
Merhaba Casperdestek@ verdiğinz adresten Intel® HD Graphics 4600 diye bir güncelleme yaptı.
Başlat çalıştırdan "dxdiag" yazınca BIOS : 1.00.00 CA ekran görüntüsünde olduğu gibi.

Dosya Ekleri

• BIOS.jpg
    BIOS.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 131
Merhaba Casperdestek@ verdiğinz adresten Intel® HD Graphics 4600 diye bir güncelleme yaptı.
Başlat çalıştırdan "dxdiag" yazınca BIOS : 1.00.00 CA ekran görüntüsünde olduğu gibi.
Merhaba , ekran kartınızın driverını güncellemiş.
Bios güncellemesi için ;
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Bu dosyayı indirin.Flash diskinizi FAT32 olarak formatlayın ve 2 dosyayı flash diskinizin içine atın.
Bilgisayarınızı kapatın, flash diskinizi ve adaptörü takın.
CTRL + HOME tuşlarına basılı tutarak power tuşuna 4-5 saniye basılı tutun. Cihaza elektrik gelince elinizi power butonundan çekin , CTLR + HOME tuşlarına 4-5 saniye daha basılı tutmaya devam edin sonra bırakın.
Yaklaşık 5-10 saniye sonra bios güncellemesi yapacaktır.

Merhaba , benim attığım CHY modeller için bios dosyalarıdır.Dediğim işlemi yapın , işlemi yaparsa güncellemiş demektir.Yükseltme yapmadıysa hata verecektir.
Notebookunuzun seri numarasını ya da anakart resminizi atarsanız net bilgi verebilirim.

Merhaba , ekran kartınızın driverını güncellemiş.
Bios güncellemesi için ;
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Bu dosyayı indirin.Flash diskinizi FAT32 olarak formatlayın ve 2 dosyayı flash diskinizin içine atın.
Bilgisayarınızı kapatın, flash diskinizi ve adaptörü takın.
CTRL + HOME tuşlarına basılı tutarak power tuşuna 4-5 saniye basılı tutun. Cihaza elektrik gelince elinizi power butonundan çekin , CTLR + HOME tuşlarına 4-5 saniye daha basılı tutmaya devam edin sonra bırakın.
Yaklaşık 5-10 saniye sonra bios güncellemesi yapacaktır.

Merhaba

casper nirvana nb 15.6 bilgisayar aldim ve bios sifresi var burdaki yontem ile bios guncellemesem biosa girebilir miyim

Merhaba , benim attığım CHY modeller için bios dosyalarıdır.Dediğim işlemi yapın , işlemi yaparsa güncellemiş demektir.Yükseltme yapmadıysa hata verecektir.
Notebookunuzun seri numarasını ya da anakart resminizi atarsanız net bilgi verebilirim.

Hocam merhabalar,
Bu bios dosyasında geforce ekran kartını devre dışı bırakma seçeneğini aktif edip tekrar gönderebilir misiniz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı