Casper Excalibur E27QHD vs MSI Optix MAG241CR

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Renk ayarları, boyutu, tepkime süresi, kare hız süresi vesaire bunları göz önüne alarak bana bu iki monitörden birini önerebilir misiniz?

Excalibur E27QHD.

MSI MAG241CR.

Bu arada her şeyi göz önüne alarak, sadece boyutu tepkime süresi değil. :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Renk ayarları, boyutu, tepkime süresi, kare hız süresi vesaire bunları göz önüne alarak bana bu iki monitörden birini önerebilir misiniz?

Excalibur E27QHD.

MSI MAG241cr.

Bu arada her şeyi göz önüne alarak, sadece boyutu tepkime süresi değil. :D.

Bu monitörleri alma amacın nedir?
Profesyonel olarak oyun ise mesela ben Valorant'e spor oyuncusu olarak markaya falan bakmadan Excalibur'u öneririm çünkü tepkime süresi daha az ve TN panel oyun konusunda daha önde ama hikayeli oyun oynarsan yani tepkime süresi fark etmiceği için IPS veya VA almanı çünkü daha canlı renkler daha hoş görüntü demek ama başka bir açıdan bak Excalibur 2K olduğu için sana oyunu daha hoş ve daha güzel daha net her konuda iyi ama panelinede bakarak ben hem profesyonel he hikayeli oyunlar için Excalibur öneririm seni üzmez onun dışında amacın film izlemekse falan kesinlikle IPS almanı tavsiye ederim veya 2. alternatifin VA olsun çünkü TN sağdan soldan aşağıdan yukarıdan falan baktığında görüntüde bozulmalar olur. Biraz açıklamaya çalıştım bana bu monitörü almandaki önemli etken nedir söylersen daha detaylı açıklarım ve bütçeni de belirtirsen daha iyi alternatifler önerebilirim yanlışım varsa düzeltin.

%98 DCI P3 ve 10 bit. @AG Fwoox panel türlerinden felan bahsetmiş ancak renkgamutu daha önemli. Tabii TN panel her zaman heride kalıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı