Casper Excalibur E800 PC`ye RTX 3060 Tİ takılabilir mi?

Phoiacast

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar bende Casper Excalibur E800 var, GTX 1070 - i7 7700K. 3060 Ti almayı düşünüyorum ancak bir sıkıntı var arkadaşlarım aklıma 'kasaya sığar mı, sığacak mı' diye bir soru soktu. 3060 Ti alsam kasaya sığar mı, ya da başka herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Bilgisayarımın YouTube linki bu.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır hocam. İki fanlı modellerde zaten sıkıntı olmaz. Bu modellerde özelleştirme olduğu için PSU`ya da bakmak gerekir. Yeterli ise takabilirsiniz. Bir de işlemciye göre darboğaz olabilir.

Takılır hocam. İki fanlı modellerde zaten sıkıntı olmaz. Bu modellerde özelleştirme olduğu için PSU'ya da bakmak gerekir. Yeterli ise takabilirsiniz. Bir de işlemciye göre darboğaz olabilir.

Darboğaz çok sıkıntı çıkarır mı? O konuyu araştırdım, biraz FPS kaybediyorum ama tam anlamıyla 'sıkıntı' çıkarır mı?
Takılır hocam. İki fanlı modellerde zaten sıkıntı olmaz. Bu modellerde özelleştirme olduğu için PSU`ya da bakmak gerekir. Yeterli ise takabilirsiniz. Bir de işlemciye göre darboğaz olabilir.
3 fanlı bir de sıkıntı olur mu?

Kasanın görünüşüne göre SSD yuvasına kadar gelir gibi duruyor. Darboğaz sisteme zarar vermez fakat FPS kaybı olur. Tam detayı bilmeden zor. Kasanın ekran kartı için boyut değerini de bilmek gerekir.

Kasanın görünüşüne göre SSD yuvasına kadar gelir gibi duruyor. Darboğaz sisteme zarar vermez fakat FPS kaybı olur. Tam detayı bilmeden zor. Kasanın ekran kartı için boyut değerini de bilmek gerekir.
3 fanlı 3060ti'in sığma yerine için 2 fanlı almamı önerir misiniz peki?

Evet hocam. Kasa içinde daha rahat olur.

Geri
Yukarı