Casper Excalibur G500 Aşırı işlemci ısınması

Forumu incelemenizi tavsiye ediyorum, bir çok undervolt rehberi mevcut. Kullandığınız işlemci karakter olarak agresif bir işlemci ve genel olarak 80-85 derecelerde çalışıyor zaman zaman 90 dayanıyor. Sizin yaşadığınız durumu undervolt çözebilir.
Kendi işlemcim için rehber bulamadım yabancı kaynakları da anlamadım maalesef. Kendim denedim sıcaklık farkı olmadı bana yardımcı olursanız sevinirim.
Soğutucu alabilirsiniz.
Öneriniz var mı ? Uygun fiyatlı.

Merhaba benim Casper Excalibur G500 laptopum var. Oyunlar da işlemci sıcaklığım 98-100 arası ve bundan dolayı işlemci hızım düşük oluyor oyunlarda ki takılmamın sebebi sanırsam bu. Ekran kartı sıcaklığım 70 dereceyi geçmiyor. Termal macun değiştirdim kaliteli olan Cooler Master markalı bir ürünle ama işe yaramadı. Casper servisine gönderdim cihazı sorun çözdük dediler ama hiçbir fark yok. Ne yapabilirim sizce?
100 dereceler de haklilik payi var duzgun surulmemis olmasi bende 7700 var oyunlardq ara ara 94 lere cikiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı