Casper Excalibur G500 Control Center kullanımı

desolatioN.'

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hayırlı ramazanlar.

Yakın zamanda Casper'ın Excalibur G500 modelini satın aldım. Satın almadan önce Casper hakkında yapılan olumsuz yorumları olabildiğince gözden geçirdim ve Excalibur modeli hakkında almamı engelleyecek kadar olumsuz bir yoruma rastlamadım. Casper pişmanlıktır, servisi çok rezil tarzı yorumlar beni içten içe etkilese de kullanmadan bu yorumların asılsız veya gerçek olup olmadığını anlayamayacağım için ön yargılarımı kırıp ''En fazla ne olabilir ki?'' diyerek satın aldım. Şu an bir gram pişmanlığım yok, belki ileride birtakım sorunlarla karşılaşabilirim; orası hiç belli olmaz.

Neyse , fazla konu dışına çıkmadan yapılan yorumlarda Control Center aracılığıyla fan hızı ve benzeri şeylerin kontrol edilebildiğini gördüm fakat nasıl yapılacağını çözemedim. Konu hakkında daha önceden yardım istemiş kimseyi de göremediğim için bir konu açmaya karar verdim.

Hazır konu açmışken başka konulara da değinmek istediğimden bu konuda sizlere iki farklı sorum olacak.

İlki: Bu Control Center olayı nedir ve nasıl erişim sağlayabilirim?

İkincisi: 128 GB boyutunda bir SSD ve 1 TB boyutunda bir HDD'ye sahip olmama rağmen bunlar Bilgisayarım klasöründe 118 GB toplam ve 931 GB toplam olarak gözüküyor. Sebebi nedir?

Üçüncüsü: Sistemimde 16 GB DDR4 bellek mevcut. Fakat bu belleğin 15.8 GB'ı kullanılabilir gözüküyor. Kalan kısım neye ayrılmış olabilir?

Dördüncüsü: Bilgisayarımı daha önce formatlamamış olmama rağmen yakın zamanda Windows Old klasörü oluşturulmuş. Bu klasörü silmeyi denedim fakat sistem izni gerekli tarzı bir uyarı aldım. Silmeyi tekrar denediğimde aynı hatayı tekrar aldım. Kısacası silinmiyor dosya.

Zaman ayırıp okuduğunuz için ve yardım ettiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı