Casper Excalibur G650 sıcaklık değerleri

Oldukça güzel. Şuanlık endişelenecek bir durum yok. Farklı oyunlarda ara ara test edersiniz.

Tabi bu ısı ayarlarına günümüz sıcaklığınıda kattığımızda daha fazla ısınmasında etken oluşturmuş olabilir mi diyede düşünmüyor değilim hani, Misal 30 derece sıcaklıkta laptopun ısınması oldukca aşikar ama kış ayı geldiğinde bu ısı değerleri dahada çok düşecektir diye tahmin ediyorum.

Tabi bu ısı ayarlarına günümüz sıcaklığınıda kattığımızda daha fazla ısınmasında etken oluşturmuş olabilir mi diyede düşünmüyor değilim hani, Misal 30 derece sıcaklıkta laptopun ısınması oldukca aşikar ama kış ayı geldiğinde bu ısı değerleri dahada çok düşecektir diye tahmin ediyorum.
Evet öyle olacaktır dediğiniz gibi. Kışın daha az ısınır. Bulunduğu ortama ve sıcaklığa göre değişkenlik gösterir.

I5-8600K Yükte en fazla 75°C ama Laptop desem de öyle bir Laptop için iyi soğutma lazımdır ve var da hatta + Soğutucu da var dediğinize göre demek ki bunlar normal değerler 90 yada 95 üstünü görmediğin müddetçe sorun yok gibi.

I5-8600K Yükte en fazla 75°C ama Laptop desem de öyle bir Laptop için iyi soğutma lazımdır ve var da hatta + Soğutucu da var dediğinize göre demek ki bunlar normal değerler 90 yada 95 üstünü görmediğin müddetçe sorun yok gibi.

i7 7700HQ 8GB DDR4 Ram Nvidia 1050GXT ekran kartı 1 TB HDD 256GB SSD mevcut gayet randumanlı ve optimizasyonlu çalışıyor hiç bir sorun yaşatmadı 9 aylık süreçte sadece bugün ilk defa bakımlarını yaptırdım servisinde 1 saat içerisinde bitirdiler herşeyi klavye ekran diş aksamlar iç aksamlar vs ücretsiz teslim aldım. Ancak bu şartlarda bu tarz oyunlarda maksimum ısı değerlerini merak ettim.

90 derece bir işlemci için fazla. Isınması ömrünü kısaltır. 80 derece idealdir, 90 derece fazla. Ama laptop için düşündüğümüzde fena değil sıcaklık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı