Casper Excalibur G650 Termal Macun Sonrası Sıcaklık Sorunu

cheesybird

Centipat
Merhabalar, dün Casper Excalibur G650 laptopuma termal macun sürdüm. Ekran kartı kısmına sürebildim ancak işlemci kısmına süremedim vidaları yalama olmuştu. Sonrasında laptop açılır açılmaz kendi kendini kapatmaya başladı, yeniden başlat seçeneği çalışmamaya başladı.
Bilgisayar kendini kapatıyor kapatınca güç kesiliyor sanki yeniden başlatmıyor kendini, ve bilgisayarımı açtığım gibi işlemcim boştayken sıcaklığı 90 derece.
Bilgisayarı sıfırlamaya çalıştım ancak yeniden başlatma yapamadığı için bilgisayar sıfırlama yaparken de resetlediği için sıfırlamada yapamıyorum. Sizce sorunumun temel kaynağı nedir? Bugün laptopu tekrar açtım fanları belki oturtamadığım için tekrar düzelttim ancak yok nafile. Bilgisayar yeniden başlatma yapamadığı içinde sürekli mavi ekran yiyorum. Tam masaüstü açılırken siyah ekran oluyor kendi kendini kapatıyor. CS GO'da FPS'im her ayarda aynı ne kadar düşürürsem düşüreyim aynı ayarlar NVIDIA denetim masasında her şey performans odaklı olduğu halde. İyi forumlar dilerim. Cidden çok bunaldım dünden beri.

Problemin sebebi düzgün şekilde montaj işleminin tamamlanamaması ve Casper ya da havalı ismiyle Excalibur'un kaliteden yoksun bir marka olup, işlemci heatsink setini bile adi vidalar yardımıyla monte etmesi. Ayrıca kaliteli termal macun kullanımı önemli. Nohut büyüklüğü kadar olması yeterli. Bir bilgisayarcıya gösterin, sizin çok tecrübeli olduğunuzu düşünmüyorum. Yalama yapmış vidaları ve diğer vidaları çıkartıp, yerine yeni vidalar monte etmesini rica edin. Basit bir problem gibi görülüyor. Bu şekilde daha fazla bilgisayarınızı açmaya çalışmayın. Anakart ve diğer bileşenlerinize zarar verme riski oldukça yüksek.

Problemin sebebi düzgün şekilde montaj işleminin tamamlanamaması ve Casper ya da havalı ismiyle Excalibur'un kaliteden yoksun bir marka olup, işlemci heatsink setini bile adi vidalar yardımıyla monte etmesi. Ayrıca kaliteli termal macun kullanımı önemli. Nohut büyüklüğü kadar olması yeterli. Bir bilgisayarcıya gösterin, sizin çok tecrübeli olduğunuzu düşünmüyorum. Yalama yapmış vidaları ve diğer vidaları çıkartıp, yerine yeni vidalar monte etmesini rica edin. Basit bir problem gibi görülüyor. Bu şekilde daha fazla bilgisayarınızı açmaya çalışmayın. Anakart ve diğer bileşenlerinize zarar verme riski oldukça yüksek.

Casper kötüleme mantığı ne? Adam iyi montaj yapamamış. En iyisi bilgisayarcıya götürsün yeter.

Özür dilerim, Casper hakkında ben yanlış düşündüm sanırım. Alan almış, satan satmış siz de haklısınız. Banane.

Özür dilemenize gerek yok. Casper markayı görür görmez hemen kötülüyorlar tamam anladım geçmişte iyi değildi ama günümüze bakarsak iyi durumdalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı