Termal macun yenilemesi sonrası GPU sıcaklık sorunu

lilsmcn

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhabalar, termal macunun eski olduğu için yeniledim. Laptop kullanıyorum. Yenileyince CPU ve GPU sıcaklıkları 90-95 derecedeydi. CPU'yu güç seçeneklerinden işlemci güç yönetiminden hepsini %98 yaptım 70-80'lerde dolaşıyor hallettim onu. Lakin GPU'm hala 95-99 derecelerde. Yazılımsal, donanımsal ve performans ayarları gibi konulardan yardımcı olursanız sevinirim. @Recep Baltaş

Kullandığınız termal macunun ısı aktarım değeri nedir? Bazı cihazlarda GPU üzerine macun yerine pad kullanılıyor değiştirme yaparken pad yerine macun sürmediğinizden emin misiniz?

Termal macun işleminiz başarısız. Termal macunda W/mk değeri önemlidir, 3 W/mk altında macun kullanılmamalı ve ayrıca nasıl sürdüğünüz de çok önemli. Diğer bir çözüm yönteminiz laptopun alt kapağını açıp laptop soğutucusuna o şekilde koymanızdır, özellikle soğutucu fan soğutma bloğuna tam olarak eşleşirse ciddi soğutma performansı sağlar.

Kullandığınız termal macunun ısı aktarım değeri nedir? Bazı cihazlarda GPU üzerine macun yerine pad kullanılıyor değiştirme yaparken pad yerine macun sürmediğinizden emin misiniz?
GPU'mda üstünde bi jelatin var ama macunu temizlemeden önce üstünde termal macun vardı ve ısıyı iletmek için kare şeklinde bir ayna veya cam gibi birşey vardı.
Termal macun işleminiz başarısız. Termal macunda W/mk değeri önemlidir, 3 W/mk altında macun kullanılmamalı ve ayrıca nasıl sürdüğünüz de çok önemli. Diğer bir çözüm yönteminiz laptopun alt kapağını açıp laptop soğutucusuna o şekilde koymanızdır, özellikle soğutucu fan soğutma bloğuna tam olarak eşleşirse ciddi soğutma performansı sağlar.
Macunumda 1.0W/m-k yazıyor ama en fazla 90 derecede olması gerekiyor. Bi yazılımdan fan hızını arttırsan işe yarar mı?
Diğer bir çözüm yönteminiz laptopun alt kapağını açıp laptop soğutucusuna o şekilde koymanızdır, özellikle soğutucu fan soğutma bloğuna tam olarak eşleşirse ciddi soğutma performansı sağlar.
Burayı pek anlamadım ama

Kullandığınız macun çok kalitesiz ve iş görmeyecektir ki görmemiş de. 8,5 W/mk değere sahip Arctic MX4 termal macun alın, ciddi oranda performans artışı sağlayacaktır.
Laptopun alt kapağını açacaksınız ve laptop soğutucunuza o şekilde laptopu koyacaksınız ki harici laptop soğutucunuz direkt olarak soğutma bloğuna üfleyecek.

Kullandığınız macunun kalitesi kötü. Günü kurtarmak için kullanılabilir. Ama uzun vade de chip yanması, lehim çatlamasına kadar gider. Arctic mx-4 2019 Edition alabilirsiniz. İşinizi görecektir.

Kullandığınız macun çok kalitesiz ve iş görmeyecektir ki görmemiş de. 8,5 W/mk değere sahip Arctic MX4 termal macun alın, ciddi oranda performans artışı sağlayacaktır.
Laptopun alt kapağını açacaksınız ve laptop soğutucunuza o şekilde laptopu koyacaksınız ki harici laptop soğutucunuz direkt olarak soğutma bloğuna üfleyecek.
Teşekkür ederim :)
Kullandığınız macunun kalitesi kötü. Günü kurtarmak için kullanılabilir. Ama uzun vade de chip yanması, lehim çatlamasına kadar gider. Arctic mx-4 2019 Edition alabilirsiniz. İşinizi görecektir.
Teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı