CASPER Excalibur G770.9300 vs HP Pavilion i5-9300

Değerli dostum o eski seriler için geçerli. HP omen 15-dc1008nt kullanıyorum ultrada 60-65 derece soğutma açıkken alıyorum. Markaları eleştirirken seri ismi çok önemli. Casper'In diğer modellleri için dandiğin ötesi diyebilirim mesela. Excalibur içinse malzemesi plastik, ses sistemi yok özel. HP omen araştır. Alimünyum kasa, bang&olufsen ses sistemi ve çok güçlü soğutması var.
+Excalibur çok kötü değil ama hp omenin çok altında o yüzden seri ve ürün ile karşılaştırma yaparsak daha iyi olur. Marka üzerinden gidersek bu ülkede en çok şikayet alan markaların başında casper geliyor.

Bende kardeşimden fırsat buldukça Excalibur g770 kullanıyorum ve senin söylediklerine saygı duyuyorum fakat hiçbirine katılmıyorum. Ses sistemi gibi özelliklerden bahsetmişsin oyuncu adam zaten ses sistemi ile işi olmaz harici kulaklık kullanır. HP Omen'in alüminyum kasa olması bu cihazın ısınmasını ne yazık ki engellemiyor. Excalibur'da termal soğutma sistemi ve çift fan var fan turbo olarak çalışmadığında pc nin çalışıp çalışmadığını bilemezsin o derece sesiz çalışıyor. Turbo fan da ise biraz ses çıkıyor o da gayet normal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı