Casper Excalibur G770 ekranında ara sıra beliren mavi çizgiler neden kaynaklanıyor?

Tuğçenurr

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımın modeli Casper Excalibur G770. bir süredir ekranında ara sıra beliren mavi çizgiler var. Ne olduğunu anlamadığım için servise götürdüm ekran kartıyla alakalı bir problemi olabileceğini söylediler ancak test sonucunda bilgisayarın donanımsal olarak herhangi bir sorunu olmadığını öğrendim. Sürücülerden dolayı da olabiliyormuş onları da güncellemişler temizliği de yapıldı ayrıca herhangi bir darbe de almadı ama hala nedenini anlamadığım bir şekilde ekranda beliren mavi çizgiler var. Neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 19.39.12_4076a917.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 19.39.12_4076a917.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 27
  • WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 19.39.12_b2ffa4e9.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-04-17 saat 19.39.12_b2ffa4e9.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 19
Sürücüler saglam ise 2 ihtimal var;

• Panel arızalı.
  • Ekran kartı arızalı.
Laptopu TV'ye veya herhangi monitöre baglayıp aynı sorunun devam edip etmedigini kontrol eder misin? @Tuğçenurr
Cevap için teşekkür ederim dediğini deneyeceğim buraya denedikten sonra yazarım. Servis ekran kartında bir sorun görmediklerini söyleyince odağımı oradan çekmiştim umarım ekran kartıyla alakalı bir sorun yoktur. Teşekkürler yeniden.

Sürücüler saglam ise 2 ihtimal var;

• Panel arızalı.
  • Ekran kartı arızalı.
Laptopu TV'ye veya herhangi monitöre baglayıp aynı sorunun devam edip etmedigini kontrol eder misin? @Tuğçenurr
Merhaba daha yeni deneyebildim. Televizyona bağlayamadım, masaüstü bilgisayar da bulamadım sadece arkadaşımın laptopu müsaitti onda denedim. Doğru sonuç verir mi bilmiyorum ancak denediğimde onun laptopunun ekranında bahsettiğim çizgiler yoktu. Bu ne anlama gelir?

Son düzenleme:
Cevap için teşekkür ederim dediğini deneyeceğim buraya denedikten sonra yazarım. Servis ekran kartında bir sorun görmediklerini söyleyince odağımı oradan çekmiştim umarım ekran kartıyla alakalı bir sorun yoktur. Teşekkürler yeniden.

Merhaba daha yeni deneyebildim. Televizyona bağlayamadım, masaüstü bilgisayar da bulamadım sadece arkadaşımın laptopu müsaitti onda denedim. Doğru sonuç verir mi bilmiyorum ancak denediğimde onun laptopunun ekranında bahsettiğim çizgiler yoktu. Bu ne anlama gelir?

Laptopu laptopa bağlayıp görüntü mü aldınız?

Laptopu laptopa bağlayıp görüntü mü aldınız?
evet öyle yaptım

İki output olan cihazdan nasıl input girişi yaptınız çözemedim, imkansız diyebilirim :) soruna gelince, eğer başka bir cihazda sorun olmuyorsa panel arızalıdır.
Utandırdınız beni 😅 İnanın hiç bilgim yok bu konuda sadece şu an evimde olmadığım için tv ya da monitör yoktu arkadaşım deneyelim deyince ben de denedim, eve döndüğümde yeniden tv ya da monitörde denerim, buraya tekrardan yazarım. Peki eğer panel arızalıysa ne yapmam gerekiyor?

Utandırdınız beni 😅 inanın hiç bilgim yok bu konuda sadece şu an evimde olmadığım için TV ya da monitör yoktu arkadaşım deneyelim deyince ben de denedim, eve döndüğümde yeniden TV ya da monitörde denerim, buraya tekrardan yazarım. Peki eğer panel arızalıysa ne yapmam gerekiyor?

Yok hocam estagfurullah ne utandırması sadece böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirttim, baş tacısın :)

Eve gidince dene dönütlerini bildir. Panel arızalı ise direkt servise gönder, garantisi varsa değişim yapsınlar. Garantisi yoksa gönderme, harici monitör al öyle kullan.

Yok hocam estagfurullah ne utandırması sadece böyle bir şeyin mümkün olmadığını belirttim, baş tacısın :)

Eve gidince dene dönütlerini bildir. Panel arızalı ise direkt servise gönder, garantisi varsa değişim yapsınlar. Garantisi yoksa gönderme, harici monitör al öyle kullan.
Tamamdır mutlaka deneyeceğim. Bu laptopu böyle ne kadar kullanabilirim? Ne kadar idare eder beni?

Geri
Yukarı