Casper Excalibur G770 kendi kendine BIOS ekranına atıyor

wzaiii

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® GTX1650 4GB 128 Bit GDDR6 Refresh
İşlemci
12. Nesil Intel® Core™ i5 12450H İşlemci
Casper Excalibur G770 kullanıyorum. Uzun bir süredir herhangi bir sorunu yoktu ancak son bir aydır kendiliğinden BIOS ekranına atmaya başladı. Casper servise götürdüm, genel bir bakım yaptırdım ve sorunu belirttim. BIOS Update ve bakımının yapıldığını söylediler. İlk gün bir sorun yoktu ancak ertesi gün tekrar aynı sorunu yaşamaya başladım. Tekrar gittiğimdeyse herhangi bir tuşa basılı tutarsanız bilgisayar kendiliğinden BIOS ekranına atar dendi. Herhangi bir tuşa basmadığımdan eminim. Üstelik BIOS'a attığı zaman ekrandan kendim çıkamıyorum. Bir süre sonda kendiliğinden düzeliyor, o şekilde kullanabiliyorum. Herhangi bir güncelleme sıkıntım yok, RAM veya hard Disk'te de bir sorun olduğunu düşünmüyorum. En azından bununla ilgili bir uyarı vermiyor. Ayrıca şimdi sadece BIOS'a atmakla kalmıyor, bazen ekran tamamen siyah kalıyor, bilgisayarın çalıştığını duymama rağmen. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

20240521_223122.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı modelin farklı işlemci ve ekran kartı olan versiyonunu kullanıyorum. Bu kadar lanet bir cihaz görmedim. Video izlerken kendi kendine ekran gidip gelmesi, ekranda çizgiler oluşması, videolarda sürekli donması. Caps Lock + Shift tuşlarının çalışmaması. Touchpadin rezalet ötesi çalışması. Yükte çalışırken adaptörün yetmemesi ve ek olarak pilden güç çekmesi. Bunun gibi onlarca sorun var ve saydığım bu sorunların hiçbiri teknik servis tarafından çözülemedi.

Geri
Yukarı