Casper Excalibur G770 nasıldır?

SeloTe

Decapat
Daha fazla  
https://www.hepsiburada.com/casper-excalibur-g770-1140-bvl0x-b-ıntel-core-ı5-11400h-16gb-500gb-ssd-rtx3050tı-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000B7X1D

Çoğunlukla Fortnite, Valorant, CS:GO ve ara sıra Minecraft oynuyorum. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum (4-5 yıl veya 3). CS, Fort ve Valorant'ı düşükde, Minecraft'i de tam ayarlarda rahatça oynayabilir miyim? Ayrıca i5 11400H işlemci mi daha iyi, yoksa ASUS ROG STRIX'teki Ryzen 7 4800H mi?
Bunun yerine HP, Lenovo gibi global markalara bakmanız daha iyi olur.

https://www.hepsiburada.com/casper-excalibur-g770-1140-bvl0x-b-ıntel-core-ı5-11400h-16gb-500gb-ssd-rtx3050tı-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000B7X1D

Çoğunlukla Fortnite, Valorant, CS:GO ve ara sıra Minecraft oynuyorum. Uzun süre kullanmayı düşünüyorum (4-5 yıl veya 3). CS, fort ve Valorant'ı düşükde, Minecraft'i de tam ayarlarda rahatça oynayabilir miyim? Ayrıca i5 11400h işlemci mi daha iyi, yoksa ASUS ROG STRIX'teki Ryzen 7 4800H mi?

İyi bir bilgisayar gibi görünüyor.

Çok ısınıyor diyenler bilgisayarı nasıl kullanıyorlar kim bilir? 9750H ve 1650 olan modele sahibim. 6ayda bir içini açıp fan, soğutucu blok temizliği ve macun değişimi yapıyorum. Altında da acayip dandik bir soğutucu var. Soğutucu almanıza gerek yok. Cihazın alt kısmındaki 4 adet ayağa eşit yükseltiler koyduğunuzda, altındaki boşluk artacağı için fanlar daha iyi hava çekecek. Ben text ve Gaming modda GPU 60-66 CPU 65-85 dereceleri arasında oynuyorum hep. Üstelik Full fan ayarında değil, otomatik.
Ayrıca inanmayanlar olacaktır, buyurun RDR2 görseli 45dakikadır oynuyorum oyunu. Fan limitleri MIN2000 MAX5000RPM ve şu an fan ayarı otomatikte, değerler Control Center yazılımından okunabilir. Oda sıcaklığı için termometrem yok ama 21 derece gibi bir şey. Çünkü sadece atletle oturabiliyorum. 2. fotoğraf işlemcide daha fazla performans veren Gaming modu. Aradaki farkı CPU Watt ından anlayabilirisiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 140
  • Adsı2z.png
    Adsı2z.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:
Altında da acayip dandik bir soğutucu var.
Kendin de demişsin dandik bir soğutucu var diye. O zaman neden ısınmıyor diyorsunuz? Kendinizle çelişmeyin. Ayrıca böyle bir konu açmıssınız:
Böyle bir konu açmanıza rağmen neden hala öneriyorsunuz anlamıyorum.

Altında dediğim haricen alınan laptop soğutucu. Altında ne demek arkadaşlar? Cihazın içindekilerden bahsetsem altında mı derdim?

Kendin de demişsin dandik bir soğutucu var diye. O zaman neden ısınmıyor diyorsunuz? Kendinizle çelişmeyin. Ayrıca böyle bir konu açmıssınız:
Böyle bir konu açmanıza rağmen neden hala öneriyorsunuz anlamıyorum.

Bu olayı düzeltmem 5 saniyemi alıyor. Benim için bir sorun değil artık bu. Fakat firmanın hatası mıdır? Alınıp alınmamayı etkiler mi? Evet. Ama benim aldığım dönemde rakiplerine göre muhteşem ucuzdu bu model. 5 saniyede çözdüğüm hatayı rakiplerin fiyatıyla karşılaştırırsam yine Excalibur'u seçerdim :)

Hem dandik soğutucu diyorsun hem de öneriyorsun.

Çelişkinizi açıklayacak mısınız? Yoksa konudan kaçıp gidecek misiniz?

Velev ki cihazın dahili soğutucularının dandik olmasından bahsediyorum. Kaç adet laptopta oyun oynarken bu sıcaklık değerlerini gördünüz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı