Casper Excalibur G770 oyunlarda FPS düşmesi

nurgul

Kilopat
Daha fazla  
Düne kadar kasmayan bilgisayarım şu an CS:GO, War Thunder gibi oyunlar da kasıyor vs FPS düşmesi oluyor. Format attım yine çözülmedi ve sürücüleri güncel. Yaklaşık bir senedir temizlenmedi acaba servisine temizletsem sorun çözülür mü? CS:GO en düşük ayalarda 40 FPS'ye kadar düşüyor.

NVIDIA GTX 1650.
i5 11300H.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Windows 11 Pro.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    435,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Düne kadar kasmayan bilgisayarım şu an CS:GO, War Thunder gibi oyunlar da kasıyor vs FPS düşmesi oluyor. Format attım yine çözülmedi ve sürücüleri güncel. Yaklaşık bir senedir temizlenmedi acaba servisine temizletsem sorun çözülür mü? CS:GO en düşük ayalarda 40 FPS'ye kadar düşüyor.

NVIDIA GTX 1650.
i5 11300H.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Windows 11 Pro.

Maşallah işlemci kaynama noktasına ulaşmış neredeyse :) 6 ayda 1 macun ve fan temizliğini ihmal etmeyin.

NVIDIA GTX 1650.
i5 11300H.
16 GB RAM.
500 GB SSD.
Windows 11 Pro.
Bildiğim kadarıyla Excalibur serisi bilgisayarların temizlik ve macun bakımları ücretsiz. Sitesinden bakıp bulunduğunuz bölgedeki servise götürüp bakım yaptırabiliyorsunuz. Oyun oynarken özellikle laptopun altına soğutucu bulundurursanız faydası olacaktır. Bilgisayarlar ısındıkça frekansını kısarlar daha fazla ısınmaması için. Frekans düşüklüğü ise doğrudan FPS i düşürür.

Geri
Yukarı