Excalibur G770'de oyunlarda FPS düşmesi oluyor

MmelihalpP

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
İ5 11400H
Satın alalı 3 gün olan Casper Excalibur G770 laptopumda oyun oynarken anlık FPS dropları yiyorum. Ve o anda Görev Yöneticisi'nden baktığımda işlemci kullanımının çok azaldığını ve işlemcinin ekran kartının 3D'sinin neredeyse %100'e çıktığını görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka sattım pcyi sorunu çözmedim çözülebilecek bir sorun da degil sadece minimalize edilebilecek bir sorun. Bilgisayarın adaptörünün gücü yetersiz kalıyor o yüzden bataryadan yiyor şarjı ve yemeyi bırakınca droplar girmeye başlıyor. O özelliği biostan kapatırsan performans düşüyor daha kısa sureli takilmaya basliyor ama yine takiliyor. Sonuc olarak batarya yetersiz uapacak bir sey yok.
Ben de de droplar giriyor. Valorant oynarken 140 fps alıyorum birden milisaniyelik 90 fps oluyor ve dediğin gibi şarjim azalıyor. Fakat ben çift ram slot kullanmıyorum. Servisi aradığımda bana çift ram slot 16 + 16 önerdiler

Ben de de droplar giriyor. Valorant oynarken 140 FPS alıyorum birden milisaniyelik 90 FPS oluyor ve dediğin gibi şarjim azalıyor. Fakat ben çift RAM slot kullanmıyorum. Servisi aradığımda bana çift RAM slot 16 + 16 önerdiler.

Kanka onunla ilgisi yok maalesef. Masraftan kaçmak için batarya kapasitesini azaltmışlar performansın çok içinden geçmesin diye de kendilerince performans arttırıyor adı altında "bataryadan da enerji çekerek daha iyi performans veriyor" diyerek pazarlıyorlar. Tabii ki çift slot olması avantaj sağlar ama tek slot olsa bile bu kadar sık ve bu şekilde drop girmemeli. Tüm bunların da batarya %50'ye düşünce veya özelliği kapatınca olması bunu kanıtlıyor maalesef.

Ben de de droplar giriyor. Valorant oynarken 140 fps alıyorum birden milisaniyelik 90 fps oluyor ve dediğin gibi şarjim azalıyor. Fakat ben çift ram slot kullanmıyorum. Servisi aradığımda bana çift ram slot 16 + 16 önerdiler
İlk bahsettiğim batarya adaptör ikincisi bilgisayarın kendi bataryası

Geri
Yukarı