Casper Excalibur G770 vs G770 1245

Bütçe
18.000-21.000
Ben en başta asusa yönelmeye karar verdim kaliteli bir marka gözüyle baktığım için ama ucuz fiyatlı laptoplatında iyi iş çıkaramadığını duydum acaba asusada bakılmalı mı?
Asus'ta güzel bir bilgisayar üreticisi bir sıkıntı çıkabileceğini düşünmüyorum ama sadece bütçenize göre en iyi performansı alabileceğiniz Laptop'a bakın.
Ve son olarak RTX 3050/3050ti a laptop için kötü bir ekran kartı diyorlar sizce önemsemeli miyim?
Birçok oyunu Ultra ayarlar oynatıyor ve iyi FPS veriyor bazı oyunlarda Vram sıkıntısı çekeniliyor o oyunları ise en kötü High ve medium ayarlarda çok akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. 1650'ye göre kat kat iyi tabii DLSS ve RTX'i es geçmemek gerek Laptop ekran kartlarının çoğu çok iyi değil VRAM'i yüksek kartlarada bakabilirsiniz.

Böyle ropörtaj gibi oldu ama en son yazan siz olduğunuz için sizi alıntıladım hepsini cevaplamanıza gerek yok, genel olarak sordum. : )
Önemi yok hepimiz size yardım etmeye çalışıyoruz.
Benim duyduğum bu sonuçta ben kullanıcı değilim.

Paviliondan bahsediyorsaniz ayrı.
Oradaki yorumlara Bakarsınız yine HP'nin iyi bir marka ve Üretici Olduğu yazıyor sadece Victus'un Ekran probleminden bahsetmişler ben Pavilion aldım nedeni ise HP'nin en az sorunlu Laptop'ı olarak geçiyor.

Birçok oyunu Ultra ayarlar oynatıyor ve iyi FPS veriyor bazı oyunlarda Vram sıkıntısı çekeniliyor o oyunları ise en kötü High ve medium ayarlarda çok akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. 1650'ye göre kat kat iyi tabii DLSS ve RTX'i es geçmemek gerek Laptop ekran kartlarının çoğu çok iyi değil VRAM'i yüksek kartlarada bakabilirsiniz.
Ben 1650 üzerinden değil genel olarak bahsettim 4gb olduğu için ileride sorun yaratabilir demişler
Birde farkettimde acaba yeni laptoplarda nefen gtx 1660 1650 gibi gpu lar bile fiyatı düşürmek için hala kullanılırken 2000 serisi es geçilmiş yada benim gözüme hiç takılmadı acaba 2000 serisi laptop için çok kötü bir seçenek miydi?

@EMİR37 Mağlesef yarın erken kalkmam gerekecek ben yatmaya gidiyorum gece gecede seni uğraştırdım hakkını helal et Hayırlı Geceler.

Son düzenleme:
Ben 1650 üzerinden değil genel olarak bahsettim 4gb olduğu için ileride sorun yaratabilir demişler
Birde farkettimde acaba yeni laptoplarda nefen gtx 1660 1650 gibi gpu lar bile fiyatı düşürmek için hala kullanılırken 2000 serisi es geçilmiş yada benim gözüme hiç takılmadı acaba 2000 serisi laptop için çok kötü bir seçenek miydi?
2000 serisi performanslı ve iyi olduğu için ve bu performansı fiyata da yansıdığı için pahalı olduğundan çok kullanılmadı onun yerine 1660 1660 Tİ gibi ekran kartları kullanıldı sonra ise 3000 serisi gelince 2000'e dönmediler. Ama şuan ki en düşük 2000 ekran kartı 2060'lı bir laptop bile en az 26-27 Bin liradan satılıyor i3-i5 işlemcili ve 8 GB RAM'li modelleri böyle daha iyi olanları 16 GB RAM 512 GB veya 1 TB SSD İ7 gibi modelleri 30-40 Bine dayanabiliyor hatta monster semruk modellerinden en iyisi 30 Serisi Mobile Kartları gelmeden önce 2080'li laptop'larını İ9 ile 100000 liraya satışa çıkardılar yani performanslı ve bunun yanından pahalı olduklarında çok 2000 kullanılmadı.

Geri
Yukarı