Casper Excalibur G780 alınır mı?

Bu arada şu laptopu alabilirsin RTX 2070 1TB SSD i7 10750H 5 GHz 16 GB RAM.
😀 😀 😀 😀
Hayır ikisi de çok önemlidir 4800H 10. nesil i7'den daha güçlü ve attığın Casper laptopla aynı ekran kartına sahip. Daha yüksek FPS verir. RAM'i 16 GB yap tadından yenmez.

Ama ekran kartını da darboğaz yapmayan bir işlemci olmalı güçlü bir işlemci değil zaten bu güçlü bir işlemci.

8 GB RAM var evet ama attığın Casper laptoptan 10 kat kaliteli malzeme kalitesi Casper'ın berbat elimle baktım. RAM'i 16 GB yaparsın bekleme süresi yok diye biliyorum.

Garantili bir bilgisayarın garantisini götürmek istemem. 2 GB'lık laptopu 8 GB yapıp kullanıyor olabilirim ama garantisi yoktu. ASUS markasını hiç incelemedim ama Excalibur'u Teknosa'ya gidip incelemişliğim vardı.

Bu arada şu laptopu alabilirsin RTX 2070 1TB SSD i7 10750H 5 GHz 16 GB RAM.
😀 😀 😀 😀

Ama ekran kartını da darboğaz yapmayan bir işlemci olmalı güçlü bir işlemci değil zaten bu güçlü bir işlemci.

1TB SSD neredeyse tahminimce 1500 vardır. Windows 10 bakarsan 2000₺ zaten bilgisayar aldığım zaman Windows 8.1 yapacağım için bunlara para vermek saçma oluyor.

Garantili bir bilgisayarın garantisini götürmek istemem. 2 GB'lık laptopu 8 GB yapıp kullanıyor olabilirim ama garantisi yoktu. ASUS markasını hiç incelemedim ama Excalibur'u Teknosa'ya gidip incelemişliğim vardı.

1TB SSD neredeyse tahminimce 1500 vardır. Windows 10 bakarsan 2000₺ zaten bilgisayar aldığım zaman Windows 8.1 yapacağım için bunlara para vermek saçma oluyor.

Olsun daha hızlı açılır hem daha hızlı kurulu işte SSD HDD'den daha iyidir.

En iyisi bu fiyata kesin bunu al. Arkadaşım aldı i7 10750H'dan bile güçlü.

O kasa ASUS olabilir ama G780'den bir farkı yok. Hava giriş çıkış ızgaralarının neredeyse hepsi kapalı, dikkatli bakın. Isınması kaçınılmaz olur. Kasa da plastik, bence ASUS kasadan ve soğutmadan kısmış bu modelde. G780 almasını da önermem şahsen, böyle incelemelere ve özelliklere kanıp satın almak istiyorlar. O laptopun markası Excalibur değil, Casper. Marka hakkında bu kadar şikayet varken almak olmaz.

Monster Abra A7 v12.2 kullanıyorum, memnunum. Sıcaklık en fazla Asus kadar yükselmiştir. GPU da en fazla 80 dereceyi gördü. Fiyatının uygun olması HP'nin bazı bilgisayarları gibi B&O ses sistemleri kullanmıyor oluşu ve diğer bazı sebepler. SSD yine piyasadaki çoğu SSD ile aynı, Samsung PM991 kullanıyor. Bellekler Crucial'in bellekleri. Soğutmaları da neredeyse aynı, aynı oranda ısınıyorlar. Kasa kalitesi de aynıdır belki ama alt kapağı biraz esnek, kanırtarak açmaya çalıştığımda gözle görülmeyecek zararlar verdim. Eğer alt kapakla işiniz yoksa önemli değil. 4 ay oldu alalı hala güzel çalışıyor, sıkıntısını görmedim.

Benim tek istediğim şey 16 GB RAM'li RTX2060'lı 10. nesil Intel veya yeni nesil AMD (tam olarak kaçıncı nesil olduğunu bilmiyorum) 15, 6 inç'ten büyük bir laptop. Monster fiyatları çok pahalı oluyor.

O kasa ASUS olabilir ama G780'den bir farkı yok. Hava giriş çıkış ızgaralarının neredeyse hepsi kapalı, dikkatli bakın. Isınması kaçınılmaz olur. Kasa da plastik, bence ASUS kasadan ve soğutmadan kısmış bu modelde. G780 almasını da önermem şahsen, böyle incelemelere ve özelliklere kanıp satın almak istiyorlar. O laptopun markası Excalibur değil, Casper. Marka hakkında bu kadar şikayet varken almak olmaz.

Hocam emin misiniz? Arkadasim aldi Casper'in bu hocamin onerdigi laptopla eliyle karsilastirdi. ASUS malzeme kalitesi evet plastik o açıdan kötü. Yeni TUF'larin sikintilari giderildi. Sogutmasida iyi. Turbo açınca işlemci 90 dereceden düşüyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı