Casper Excalibur G780 ışık sızması

naffer

Femtopat
Beyler PC'yi alalı 1 ay oluyor aldığımda film falan izliyordum gözüme batmıyordu alttaki görsellerde görüldüğü üzere PC'de ışık sızması mı var yoksa IPS panel olduğu için mi öyle? YouTube'dan gerekli videoları izledim ama tam bilgi edinemedim eğer normalse film falan izlerken gözüme batıyor rahatsız ediyor bilgisi olan yardım edebilirse çok iyi olur bir de garantilik bir durum var mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.27 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.27 (1).jpeg
    66,8 KB · Görüntüleme: 396
  • WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.27.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.27.jpeg
    51,4 KB · Görüntüleme: 320
  • WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.50.28.jpeg
    34,4 KB · Görüntüleme: 319
  • WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.58.49.jpeg
    WhatsApp Image 2020-08-20 at 23.58.49.jpeg
    87,5 KB · Görüntüleme: 350
Son düzenleme:
Fotoğrafta fazla görünüyor ama IPS panellerde ışık sızması oldukça normal. Karanlıkta fazla görünmesi de normal.

Gözünüze çok batmıyorsa bir problem yok, IPS olduğundan.

"Yok abi, ışıktan yazılar okunmuyor" diyorsanız arızalı.

Fotoğrafta fazla görünüyor ama IPS panellerde ışık sızması oldukça normal. Karanlıkta fazla görünmesi de normal.

Gözünüze çok batmıyorsa bir problem yok, IPS olduğundan.

"Yok abi, ışıktan yazılar okunmuyor" diyorsanız arızalı.

Normal kullanımda oyunda vs sorun yok da işte gece falan film izlerken gözüme batacak gibi muhtemelen garantiye vereceğim belki ileride bunu okuyan olur PC'yi alalı daha 1 ay anca oldu PC 2 defa teknik servis görecek böyle giderse neyse fikriniz benim için değerliydi, teşekkür ederim.

Bizim TV'de böyleydi, hiç dert edinmemiștim.
Meğer ıșık sızması mı oluyormuș?

Normal kullanımda oyunda vs sorun yok da işte gece falan film izlerken gözüme batacak gibi muhtemelen garantiye vereceğim belki ileride bunu okuyan olur PC'yi alalı daha 1 ay anca oldu PC 2 defa teknik servis görecek böyle giderse neyse fikriniz benim için değerliydi, teşekkür ederim.

IPS panellerin genelinde durum böyle hocam. Ancak sınıfının en iyi monitörlerinde ışık sızması olmuyor onlarda 20 30 bin liradan başlıyor :(

IPS panellerin genelinde durum böyle hocam. Ancak sınıfının en iyi monitörlerinde ışık sızması olmuyor onlarda 20 30 bin liradan başlıyor :(

Bunun bilincinde olarak aldım zaten de.
Işık sızması hiç olmasın demiyorum olsun ama rahatsız edici düzeyde olunca işte can sıkıyor.
İlk kez gitme nedeni nedir acaba?
IPS panel kronik bir sorun yaşıyorsunuz. Değiştirseler bile sorunun devam ediceğini düşünüyorum.
Pc yük altına girer girmez 95° üzerine çıkıyordu misal cs go'yu açar açmaz daha oyuna tam girmeden bile gaming modda 90° üzerine çıkıyordu sorun yok deyip geri gönderdiler ben de txt mode var, pcyi onda kullanıyorum 80°'yi geçmiyor ama can sıkıyor hatta o da ayrı bir sorun; tam performans alamıyorum şu an oyunlarda bilgisayardan.
Işık sızması olsun zaten ama çok çok rahatsız edecek derecede olmasın muhtemelen pazartesi teknik servise yollarim önceki yolladığımda 1 hafta boyunca aramıştım pcyi daha anca işleme almışlardı bakalım bu sefer yollarsam nasıl olacak bu arada teşekkürler yorumun için.

Bu sızma bariz olarak çok fazla. Rahatsız olman çok normal. Garantiden değişim yapıyorlar ama yeni gelecek olanın daha fazla sızdırma yapıp yapmayacağını bilemezsin. Ama daha az sızdırabilir de :) panel böyle maalesef :(

Şans işi artık bakalım yollayayım da sonucunu bekleyelim önceki yolladığımda muhtemelen değiştirilir demişlerdi PC'ye 1 gün bakmadan direk sorun yok deyip geri göndermişlerdi, teşekkürler.

Bence yollamanıza gerek yok. Değiştirilecek panelde de sızma olacağına adım gibi eminim. Zamanla gözünüz alışıyor görmüyor zaten. Vakit kaybı olur sadece.

Geri
Yukarı