Casper Excalibur G850 BIOS güncellemesi

Safodasilva

Centipat
Casper Excalibur G850 laptopumda oyunlarda ani FPS düşüşleri ve takılmalar vardı. Neredeyse tüm çözüm yollarını araştırıp denedim. Temiz Windows 10 kurmama rağmen sorun geçmiş değildi. Ekran kartım ve işlemcim en fazla 65-70 derece civarında geziyor. Termal macun ve fan temizliğini 2 ay önce servisinde yaptırdım ısı konusunda bir sıkıntım olduğunu düşünmüyorum zaten soğutucuda kullanıyorum. Denemediğim tek çözüm BIOS güncellemesi yapmaktı. Servis BIOS güncellemesi için 220 TL istedi ve bilgisayardaki SSD ve sabit disktteki verilerinde siliniceğini söylediler. Benim de yedekleme şansım yok o yüzden kendim araştırayım yapmaya çalışayım dedim. Casper'ın kendi sitesinde BIOS güncelleme dosyası bulunmuyor desteğe yazdım mail olarak "NL9U_QP122.exe" isminde bir dosya attılar. Yönetici olarak çalıştırmama rağmen program "flash process will be terminated! Current platform have Secure Boot feature..." şeklinde bir hata veriyor. BIOS'ta Secure Boot seçeneği kapalı kontrol ettim. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Çıkan hata bu şekilde altta yazan kodu exe dosyasını klasöre çıkartarak yerleştirdim ama değişen bir şey olmadı. Hata vermeye devam etti.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı