Casper Excalibur G870 açıldığı anda 90 derece üstü sıcaklık

Mirac.17

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070
13650HX
16 GB DDR5 RAM
1 TB M2 SSD
WİNDOWS 11 PRO
Meslek
ÖĞRENCİ
Dostlar, laptopu açtım az önce ve birden baktım 90 derece, 100 derece görüyor. Hiçbir uygulama açmamama rağmen hem de. Isınmadan önce Avast'tan bildirim geldi renderla bilgisayar erişmeye çalısıyor diye. Karantinaya ala bastım sonra ısınmaya başladı. Model Excalibur g870.

Son düzenleyen: Moderatör:
Paranıza yazık diye söyledim yoksa Windows için yardımcı olabilirim sıkıntı yokta Excalibur alınacak bir cihaz değil nereden baksanız rahat 30k bandında bir cihaz aldığınızı düşünüyorum. O paraya forumun gözdesi olan Acer Nitro 16'lar var.

Haklısınız hocam öyle yapacağım.

Hocam yeni bir key alayim mi internetten bir de ben Windows kurmayı bilmiyorum.

Windows kurarken key kullanmayın yani etkinleştirmeden kurulumu yapın daha sonra isteğe bağlı OEM key alabilirsiniz sanırım. Bir de bilen birine yaptırın kurulum işini saçma sapan eski sürüm Windows 10 indirmeyin.

Windows kurarken key kullanmayın yani etkinleştirmeden kurulumu yapın daha sonra isteğe bağlı OEM key alabilirsiniz sanırım. Bir de bilen birine yaptırın kurulum işini saçma sapan eski sürüm Windows 10 indirmeyin.
hocam iade edip başka marka almayı düsünüyorum

Format atsanız daha iyi olur. Format sonrası cihaza performans testleri yapıp cihazda arıza var mı test ediniz var ise kaba bir dille hakem heyetine başvurunuz. Bu sürede cihazı dilediğiniz gibi zorlayıp paranız geldiğinde yenisini alınız. Tekrar Excalibur almamaya özen gösteriniz.
Hocam gizli Excalibur fanı olduğunuzdan korkmaya başladım. Her G870 konusunda varsınız ama diğer markaların örneğin Hp Victus ve Monster ile ilgili açılan benim gördüğüm kadarıyla diğer laptop sorunları hakkında açılan konularda yoksunuz. Casper kullandınız mı ? Daha önce yoksa şu anda sorun yaşadığınız için mi ateş kusuyorsunuz ? Ben kullanan biri olarak sizin kadar net konuşamıyorum, şaşırıyorum.

Dostlar, laptopu açtım az önce ve birden baktım 90 derece, 100 derece görüyor. Hiçbir uygulama açmamama rağmen hem de. Isınmadan önce Avast'tan bildirim geldi renderla bilgisayar erişmeye çalısıyor diye. Karantinaya ala bastım sonra ısınmaya başladı. Model Excalibur g870.
Burada kullanıcı hatası var, neden mi ?

• Excalibur serisine ait çoğu modele Windows kurmak zordur, bu yüzden kurma işinde çok iyi değilseniz asla yaklaşmamanız gereken bir modeldir G870

Excalibur serileri Freedos ile Windows kurulu cihazlar arasında aşırı fiyat farkı genelde bulunmaz.

Sıcaklık problemli her şeyden kaynaklanabilir, fanların çalışmaması, virüs, virüs programının cpu kullan, arka plaması, çalışan uygulamalardan, kusurlu ürün olmasından yani daha say say bitmez.

Burada ki sorun fanlardan kaynaklanan bir soruna benzemiyor, olsaydı söylerdiniz diye düşünerekten yüksek cpu kullanımına işaret ediyor. Bende buna dayanarak söylüyorum.

Konuda sorun Avast gibi duruyor çünkü karantinaya al dedikten sonra ısındığını söylemişsiniz. Her işaret model değil kullanıcı hatası gibi duruyor. Hani Casper'ı savunacağım aklımın ucundan geçmez ama bu konuda net bir şey söylemek için görev yöneticisinden kullanım değerlerini söylemeniz gerekirdi çok eksik bir konu.

Son düzenleme:
Hocam gizli Excalibur fanı olduğunuzdan korkmaya başladım. Her G870 konusunda varsınız ama diğer markaların örneğin HP Victus ve Monster ile ilgili açılan benim gördüğüm kadarıyla diğer laptop sorunları hakkında açılan konularda yoksunuz. Casper kullandınız mı? Daha önce yoksa şu anda sorun yaşadığınız için mi ateş kusuyorsunuz? Ben kullanan biri olarak sizin kadar net konuşamıyorum, şaşırıyorum.

Burada kullanıcı hatası var, neden mi?

• Excalibur serisine ait çoğu modele Windows kurmak zordur, bu yüzden kurma işinde çok iyi değilseniz asla yaklaşmamanız gereken bir modeldir g870.

Excalibur serileri FreeDOS ile Windows kurulu cihazlar arasında aşırı fiyat farkı genelde bulunmaz.

Sıcaklık problemli her şeyden kaynaklanabilir, fanların çalışmaması, virüs, virüs programının CPU kullan, arka plaması, çalışan uygulamalardan, kusurlu ürün olmasından yani daha say say bitmez.

Burada ki sorun fanlardan kaynaklanan bir soruna benzemiyor, olsaydı söylerdiniz diye düşünerekten yüksek CPU kullanımına işaret ediyor. Bende buna dayanarak söylüyorum.

Konuda sorun Avast gibi duruyor çünkü karantinaya al dedikten sonra ısındığını söylemişsiniz. Her işaret model değil kullanıcı hatası gibi duruyor. Hani Casper'ı savunacağım aklımın ucundan geçmez ama bu konuda net bir şey söylemek için Görev Yöneticisi'nden kullanım değerlerini söylemeniz gerekirdi çok eksik bir konu.

Tebrik ediyorum güzel takip etmişsiniz. Bir dönem tam 12 laptop değiştim 1 sene boyunca her markadan. 2021 korona vaktilerinde. İçlerinde Casper Excalibur G770 de vardı. Sanırım gördüğüm en çöp laptoplardan biri Monster Abra A5 15.8.4 serisinden sonra. Ve Excalibur modellerini sıklıkla mağazada incelemeye çalışıyorum bir marka bu kadar kötü cihaz yapıp piyasada sırf adı var diye satılması çok sinir etmiyor değil. Örneğin Huawei laptoplarında yaşadığım devasa serüvene rağmen hala Huawei öneriyorum ve Huawei'nin en üst model cihazını kullanıyorum. Hatta anı olsun diye çektiğim bir fotoğrafı göstereyim size.

IMG_20231223_221916.jpg

Tebrik ediyorum güzel takip etmişsiniz. Bir dönem tam 12 laptop değiştim 1 sene boyunca her markadan. 2021 korona vaktilerinde. İçlerinde Casper Excalibur G770 de vardı. Sanırım gördüğüm en çöp laptoplardan biri Monster Abra A5 15.8.4 serisinden sonra. Ve Excalibur modellerini sıklıkla mağazada incelemeye çalışıyorum bir marka bu kadar kötü cihaz yapıp piyasada sırf adı var diye satılması çok sinir etmiyor değil. Örneğin Huawei laptoplarında yaşadığım devasa serüvene rağmen hala Huawei öneriyorum ve Huawei'nin en üst model cihazını kullanıyorum. Hatta anı olsun diye çektiğim bir fotoğrafı göstereyim size.

Eki Görüntüle 2119810
G770 çok kötü bir kasa ve panel kullanıyor, G870'in paneli en azından ghostingsiz olmasıyla iyidir hocam ve çoğu giriş seviyesi (Nitro serisi hariç) ghostingli panelleri satıyorlar yani bir yerden kısarak. Quanta kasa da fena bir kasa değil, fason bir kasa gibi ama G770 ile alakası yok. Soğutma sistemi ise 50 serisi kartlar için iyi ama 60 ve üstü için sıcak çalışıyor cpu zaten thermal klasik.

G770 zaten öneren görmedim ben bu forumda ama G870 öneren görmüştüm sebebini de anladım ama kendim önermem dediğim gibi thermal sorunu var(macun denemedim). Çok çok böyle artık hani devasa performans farkı varsa belki önerdiğim olur sırf global marka diye çok saçma rakam isteyenler olabiliyor ürüne ama öyle bir şey olmuyor Acer'den dolayı böyle olunca global markalar ile aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Acer olmasa zaten önerilecek pek modelde kalmıyor Lenovo LOQ bile ghostingli panelden eleştiri yedi. Yanına monitör almak çözer artık onu da.

Ha galiba bir de G770 clevo kasa kullanıyor, clevo kasanın forumda çok kötü ünü var.

Eki Görüntüle 2119810
Monster'ın da Abra serisini önermezler Tulpar serisini önerirler. Siz iki yerli markanın zayıf ürünlerini almışsınız gibi. Giriş seviye ürünler hocam. İki markanında clevo kasasına bulaşmışsınız.

Son düzenleme:
G770 çok kötü bir kasa ve panel kullanıyor, G870'in paneli en azından ghostingsiz olmasıyla iyidir hocam ve çoğu giriş seviyesi (Nitro serisi hariç) ghostingli panelleri satıyorlar yani bir yerden kısarak. Quanta kasa da fena bir kasa değil, fason bir kasa gibi ama G770 ile alakası yok. Soğutma sistemi ise 50 serisi kartlar için iyi ama 60 ve üstü için sıcak çalışıyor CPU zaten thermal klasik.

G770 zaten öneren görmedim ben bu forumda ama G870 öneren görmüştüm sebebini de anladım ama kendim önermem dediğim gibi thermal sorunu var(macun denemedim). Çok çok böyle artık hani devasa performans farkı varsa belki önerdiğim olur sırf global marka diye çok saçma rakam isteyenler olabiliyor ürüne ama öyle bir şey olmuyor Acer'den dolayı böyle olunca global markalar ile aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Acer olmasa zaten önerilecek pek modelde kalmıyor Lenovo LOQ bile ghostingli panelden eleştiri yedi. Yanına monitör almak çözer artık onu da.

Ha galiba bir de G770 Clevo kasa kullanıyor, Clevo kasanın forumda çok kötü ünü var.

Monster'ın da Abra serisini önermezler Tulpar serisini önerirler. Siz iki yerli markanın zayıf ürünlerini almışsınız gibi. Giriş seviye ürünler hocam. İki markanında Clevo kasasına bulaşmışsınız.

Zamanında giriş seviyesi değildi ya 😅 i7 10.nesil falan üst düzeydi yani en yüksek oydu aldığım zamanlar.

Zamanında giriş seviyesi değildi ya 😅 i7 10.nesil falan üst düzeydi yani en yüksek oydu aldığım zamanlar.
Tamama ama her markanın serisi farklı kişilere hitap eder, örneğin Hp Victus 15'in oriijnal kutusu geri dönüşüm malzemelerinden yapılırken aynı markaya ait benzer kasaya sahip Omen serisinin kutusu falan bile daha havalı bir kutuyla geliyor. Victus daha fiyat performans laptopuyken Omen prestij serisi gibi. Casper içinde G870 ve G911'i öyle düşünerek önerenler vardı bizim forumda hatta özür için metal alışımlı kasa kullandığını iddia ettiler. Ama bu daha çok şey gibi bir durum, Victus 15 daha kötü soğutma ve panellere gelirken 16 serisi daha iyi geldi, G770 ile G870 farkıda ona yakın bir şey. Ama yerli markalara bakış açım senin gibi olduğundan risk almaya değeceğini düşünmemekteyim. Yine de G770 ile G870'in kasası bile farklı olduğundan G770 kullanıp G870'i eleştirenlere özellikle dikkat etmiyorum da değil.

G770 serisinde RTX 4000 serisi yok mesela. Bu arada Monster'ın da dediğim gibi Tulpar serisini Abra serisi ile aynı kefeye koymamak gerekiyor diye düşünmekteyim.

Son düzenleme:
Tamama ama her markanın serisi farklı kişilere hitap eder, örneğin HP Victus 15'in oriijnal kutusu geri dönüşüm malzemelerinden yapılırken aynı markaya ait benzer kasaya sahip Omen serisinin kutusu falan bile daha havalı bir kutuyla geliyor. Victus daha fiyat performans laptopuyken Omen prestij serisi gibi. Casper içinde G870 ve G911'i öyle düşünerek önerenler vardı bizim forumda hatta özür için metal alışımlı kasa kullandığını iddia ettiler. Ama bu daha çok şey gibi bir durum, Victus 15 daha kötü soğutma ve panellere gelirken 16 serisi daha iyi geldi, G770 ile G870 farkıda ona yakın bir şey. Ama yerli markalara bakış açım senin gibi olduğundan risk almaya değeceğini düşünmemekteyim. Yine de G770 ile G870'in kasası bile farklı olduğundan G770 kullanıp G870'i eleştirenlere özellikle dikkat etmiyorum da değil.

G770 serisinde RTX 4000 serisi yok mesela.

HP Omen serisini de satın aldım hatta ben aldığım zamanlar Victus modeli yoktu ben iade ettikten sonra HP Omen kasasını victusa uyarlayıp logoyu değişip model çıkardılar. Omen'in üstüne kasa kalitesi tanımam ne sağlam ne tok cihazdı Ryzen 7 4800H vardı hatta EN0004NT kodu ezberimde :)

Yeni konular

Geri
Yukarı