Casper Excalibur G870 oyunlada düşük performans veriyor

Gestapo88

Zeptopat
Daha fazla  
Casper Excalibur RTX 4060 i5 -12450H işlemcili laptop aldım oyunlarda FPS'im düşük kalıyor aynı model başka bir laptopa göre. LoL, Valorant Battlefield 5, God of War gibi oyunlar denedim GPU kullanimi düşük evet binen yüke göre kendini ayarlıyor ama yine de düşük. Oyun testlerindeki verilere göre düşük kalıyor 2 kez servise gönderdim yaptığımız testler sonucu normal çıktı diye laptopu geri gönderdiler. LoL de Ultra ayarlarda 180 FPS alıyorum ekran kartı 17-18 watt kullanıyor, Valorant da ayni şekil 180 FPS işlemci kullanımı ise aşırı yüksek %70-80 civarında kullaniyor, Battlefield 5'te ise ekran kartı kullanımı %40-50 civarında geziyor 50 - 70 FPS alıyorum medium ayarlada. Kesinlikle sorun var yazılımsal mi donanımsal mi bilmiyorum çözümü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL Valorant işlemci oyunu Battlefield 5 de ise görüntü ayarlarını en yüksekde kullandığınızda da mı böyle.

Casper Excalibur RTX 4060 i5 -12450H işlemcili laptop aldım oyunlarda FPS'im düşük kalıyor aynı model başka bir laptopa göre. LoL, Valorant Battlefield 5, God of War gibi oyunlar denedim GPU kullanimi düşük evet binen yüke göre kendini ayarlıyor ama yine de düşük. Oyun testlerindeki verilere göre düşük kalıyor 2 kez servise gönderdim yaptığımız testler sonucu normal çıktı diye laptopu geri gönderdiler. LoL de Ultra ayarlarda 180 FPS alıyorum ekran kartı 17-18 watt kullanıyor, Valorant da ayni şekil 180 FPS işlemci kullanımı ise aşırı yüksek %70-80 civarında kullaniyor, Battlefield 5'te ise ekran kartı kullanımı %40-50 civarında geziyor 50 - 70 FPS alıyorum medium ayarlada. Kesinlikle sorun var yazılımsal mi donanımsal mi bilmiyorum çözümü bilen var mı?

Öncelikle Casper markasına güvenmekle bence hata etmişsiniz. Servis bile bir şey yapmadıysa ve aldığınız FPS ile memnun değilseniz bizim yapabilecek pek bir şeyimiz yok. Tekrar testler yapın derim. DDU ile sürücüleri silip kurun. Temiz kurulum yapın. Termal macun değiştirin.

DDU:

Testler için:

FurMark testinde GPU tam verimle çalışıyor ama oyunlarda maalesef tam kullanmıyor. Aynı ürünü alan birisinin oyun içi ekran görüntüsüne bakıyorum onun ki normal benikisinde sorun var ve sorun ne kaynaklı bulamadim. TW verebilirim yardımcı olabilecek var ise

Hocam nolur yardımcı olur musunuz? Bende excalibur rtx4060 model aldım daha yeni valorant oynayamıyorum. Oyun ekranı açıldığıda tıklıyorum donuyor bir daha açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim. Allah rızası için yardımcı olun

Hocam ne olur yardımcı olur musunuz? Bende Excalibur RTX4060 model aldım daha yeni Valorant oynayamıyorum. Oyun ekranı açıldığıda tıklıyorum donuyor bir daha açılmıyor bu sorunu nasıl çözerim? Allah rızası için yardımcı olun.

Aynı sorun bende de olmustu MUX Switch ile alakalı galıba sürücüleri güncelleyince düzelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı