Casper Excalibur G870 performansı çok düşük

googlle ceosu

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 (PCIe 4.0)
Bilgisayarımın markası Casper Excalibur g870. 4060 ekran kartım var ve 1 TB SSD'ye sahibim. NVIDIA performans takibi açık bir şekilde Witcher 3 açtığımda grafikler orta seviyeyken GPU sıcaklığı 75°c oluyor, ışın izleme açtığımda 85-90°c görebiliyorum. GeForce ready ve ekran kartı dahil tüm sürücülerim güncel. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Bilgisayarımın markası Casper Excalibur g870. 4060 ekran kartım var ve 1 TB SSD'ye sahibim. NVIDIA performans takibi açık bir şekilde Witcher 3 açtığımda grafikler orta seviyeyken GPU sıcaklığı 75°c oluyor, ışın izleme açtığımda 85-90°c görebiliyorum. GeForce ready ve ekran kartı dahil tüm sürücülerim güncel. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Öncelikle internetten testlere bakın. Ayrıca GPU 80 dereceyi geçerse performans kırabilir 77-78 dereceyi geçmesi pek iyi değil ve siz 90 derece diyorsunuz. Büyük ihtimalle iGPU devreye giriyor.

Bende görüyorum zaten. Ortalama olarak 91-92 civarı 🙂

Kötü değil bu arada 91-92 derece. Pek iyi sayılmaz aslında limit ve düşük watttan dolayı ama oyun oynattırır en azindan😅

Casper'cılar toplanmış. Dostlar Casper veya Acer alınmaz. Böyle 95-100 derecelerde takılırsınız. Boştayken 75 civarı yükteyken 95'lere çıkar. Sonra da niye ısınıyor diye konular görüyoruz. Geçen birisi malını övmek için ısınan laptop'un daha iyi olduğunu savunmaya çalışıyordu :D

Casper'cılar toplanmış. Dostlar Casper veya Acer alınmaz. Böyle 95-100 derecelerde takılırsınız. Boştayken 75 civaeı yükteyken 95'lere çıkar. Sonra da niye ısınıyor diye konular görüyoruz. Geçen birisi malını övmek için ısınan laptop'un daha iyi olduğunu savunmaya çalışıyordu :D
tost yapmak için iyi olabilir :D

Geri
Yukarı