Casper Excalibur G900 BIOS exe dosyası nasıl bulunur?

BEACT

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, muhteşem bir bilgisayara sahibim. İçerisinde 10. nesil Intel i7 işlemci var, çok ısınıyor. Undervolt kilidini açmaya çalışıyorum. Kilidi açabilmem için yüklü olan BIOS'un exe dosyası gerekiyor nasıl bulabilirim?

Çok ısınıyordan kastın nedir? Laptoplarda yüksek sıcaklık normaldir. Masaüstü bilgisayarımda bile zaman zaman işin yüküne göre 80 dereceleri görüyorum. Laptopların 80 dereceleri görmesi normaldir mesela yük altında. Caspera konuyla alakalı bir mail atıp ısınma sorununuzu bildirin bence. Gerçekten sorunluysa çözeceklerdir. Normalse zaten normaldir kullanmaya devam :)

Bende bir Casper kullanıcısıyım. Şimdi linç gelecek Casper kötü diye Casper'dan isteyin verirler.
İşlemcide 90 95 derece. Ekran kartında da 80 derece altı iyidir.

Ben de Casper Laptop var Cinebench R20 testinde maksimum 70 dereceyi gördü şaka gibi :D
Casper BIOS Update için .exe dosyası göndermez, bat dosyası gönderir.

Çok ısınıyordan kastın nedir? Laptoplarda yüksek sıcaklık normaldir. Masaüstü bilgisayarımda bile zaman zaman işin yüküne göre 80 dereceleri görüyorum. Laptopların 80 dereceleri görmesi normaldir mesela yük altında. Caspera konuyla alakalı bir mail atıp ısınma sorununuzu bildirin bence. Gerçekten sorunluysa çözeceklerdir. Normalse zaten normaldir kullanmaya devam :)
Her oyunu altında soğutma ve turbo fan moduyla 90 derece üzerinde oynuyorum hatta bazen bir saniyeliğine 100 oluyor ağır oyunlarda. Daha önce servise verdiğimde de sıcaklıkların 97 dereceye kadar normal olduğunu söylediler. O yüzden Undervolt yapmaya karar verdim, kilidi açmaya çalışıyorum.

Her oyunu altında soğutma ve Turbo fan moduyla 90 derece üzerinde oynuyorum hatta bazen bir saniyeliğine 100 oluyor ağır oyunlarda. Daha önce servise verdiğimde de sıcaklıkların 97 dereceye kadar normal olduğunu söylediler. O yüzden undervolt yapmaya karar verdim, kilidi açmaya çalışıyorum.

Muhtemelen AAA oyunları en üst ayarlarda oynuyorsunuz sıcaklıklar normal bence bir laptopa göre ancak içiniz rahat etmiyorsa undervolt en iyi seçenek olacaktır. Ama performans kaybı da yaşayacaksınız doğal olarak. Bence oyunların grafik ayarlarını vs düşürmeyi de deneyebilirsiniz. Mesela ultra yerine Yüksekte oynayın gibi.

Muhtemelen AAA oyunları en üst ayarlarda oynuyorsunuz sıcaklıklar normal bence bir laptopa göre ancak içiniz rahat etmiyorsa undervolt en iyi seçenek olacaktır. Ama performans kaybı da yaşayacaksınız doğal olarak. Bence oyunların grafik ayarlarını vs düşürmeyi de deneyebilirsiniz. Mesela ultra yerine Yüksekte oynayın gibi.
Aksine undervolt bilgisayar için daha sağlıklı oluyor uzun süre kullanımda işlemci sürekli 90+ derece olunca pek sağlıklı olmaz. Ben de çoğu zaman uzun sureli kullandığım için yapmak istiyorum. Her neyse konu dağılmasın istediğim dosyayı nasıl bulabilirim?

Geri
Yukarı