Casper Excalibur G900 FAT32 dosya türünü okuyamıyor mu?

nongrata

Zeptopat
Yeni çıkan versiyonun olan (Ubuntu-22.04) kurmaya çalışmaktayım. SanDisk 16 GB flash bellek kullanıyorum. ISO dosyasını Flash'a önce balenaEtcher programı ile yazdırdım ancak bilgisayarım BIOS'ta flashı görmedi. Daha sonra Rufus kullanarak denedim yine aynı durumu yaşadım. BIOS ayarlarını kontrol ettim ancak cihazımın flash belleği görmemesi için bir neden yok. Daha sonra, ISO dosyasını Rufus ile yazdırırken birkaç deneme yaptım. Yazdırırken dosya sistemini NTFS olarak seçtiğimde Ubuntu ekranına eriştim ancak Ubuntu'yu NTFS olarak kurmayı sağlıklı bulmuyorum. Kullandığım cihazın FAT32 türündeki dosyaları okuyamama gibi bir durumu olabilir mi?

Yeni çıkan versiyonun olan (Ubuntu-22.04) kurmaya çalışmaktayım. SanDisk 16 GB flash bellek kullanıyorum. ISO dosyasını Flash'a önce balenaEtcher programı ile yazdırdım ancak bilgisayarım BIOS'ta flashı görmedi. Daha sonra Rufus kullanarak denedim yine aynı durumu yaşadım. BIOS ayarlarını kontrol ettim ancak cihazımın flash belleği görmemesi için bir neden yok. Daha sonra, ISO dosyasını Rufus ile yazdırırken birkaç deneme yaptım. Yazdırırken dosya sistemini NTFS olarak seçtiğimde Ubuntu ekranına eriştim ancak Ubuntu'yu NTFS olarak kurmayı sağlıklı bulmuyorum. Kullandığım cihazın FAT32 türündeki dosyaları okuyamama gibi bir durumu olabilir mi?
Hocam eğer NTFS olarak kurarsan BOOT sorunları yaşarsın. Seni EFI dizaynında olan bir boot formatına atar her seferinde BIOS üzerinden uğraşmak zorunda kalırsın. Bunu aşmanın yolu, terminal üzerinden şu kodu girdilemektir:
[CODE lang="bash" title="ubuntu terminal"]sudo su
cd /boot/efi/EFI
mv BOOT BOOT_bak
cp -R ubuntu BOOT
cd BOOT
mv shimx64.efi bootx64.efi[/CODE]

Daha sonra otomatik olarak ana makine üzerinden boot edecektir. Ben de Fedora kurmak istiyorum fakat NTFS kurmaya cesaret edemiyorum ne tür bir terminal uğraşı ile karşılaşacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı