Elektronik Casper Excalibur i5-12450H 32GB RAM 1TB NVME SSD GEN4 8GB RTX4060 27.999 TL

Sorun şu hocam, sürekli arıza şikayeti ve müşteri memnuniyeti olmayan firmaya gerçekten fiyatı az diye ücret ödemek ister misiniz? Casper markası şikayetleri sayfalarca ve tonlarca sorunları varken alınması gereken marka-model değil.
Buraları okuyup göz atmanızı rica edeceğim. Technopat forumunda da bir ton şikayet mevcut bu markada.
Sadece şikayete bakıyorsanız ben size ASUS ile bir ton anakart şikayeti dizerim Rog'da dahil. Kendimde birçok marka kullandım. Çok satılan ürünlerin şikayeti daha çok olur. Şu an kullandığım cihazlar arasında ASUS mevcut, beni çok mağdur ettiler mesela. Teknoloji biraz şans işidir bence, fakat servis kalite işidir. ASUS mesela çok iyiydi serviste herkes çok beğeniyordu, şu an insanlar ASUS almak istemiyor servisten dolayı. Dell servisindede insanlar muhattap bulamıyorlar vs.

Sadece şikayete bakıyorsanız ben size ASUS ile bir ton anakart şikayeti dizerim Rog'da dahil. Kendimde birçok marka kullandım. Çok satılan ürünlerin şikayeti daha çok olur. Şu an kullandığım cihazlar arasında ASUS mevcut, beni çok mağdur ettiler mesela. Teknoloji biraz şans işidir bence, fakat servis kalite işidir. ASUS mesela çok iyiydi serviste herkes çok beğeniyordu, şu an insanlar ASUS almak istemiyor servisten dolayı. Dell servisindede insanlar muhattap bulamıyorlar vs.
Asus kaynaklı bende çok sorun çektim hocam, zaten bulunduğumuz forum olmak üzere farklı forumlarda casper şikayetlerini daha sık görebilirsiniz.

Mesele Türk malı olup, olması değil, sürekli bozulan arıza veren bir mala para bayılmayı seviyorsanız buyurun alın. Ona bakarsanız Turbox'da Türk malı onu da alın öyleyse.
Sence ben orada Türk malı diye mesele mi anlattım ? Türk markaları hemen hemen çoğu logo basıp laptop üretti, bunlardan en dikkat çekicisi Vestel olanıydı. Ben o zamanlarda almadım zira telefonlarından hayır yoktu kabukları soyuluyordu Vestel Venus, laptop üretmiş arkadaşım satın almıştı. Bende o zamanlar Casper masaüstü ve monitörünü, klavye ve faresini kullandım. Sonra laptop aldım laptop ise Asus'tu işte arkadaşımda benden görüp Vestel laptop aldı. Casper'ın monitör laptoptan çok dayandı ölümsüz bir model olduğunu öğrendim en azından işi bilenler öyle diyordu. Kısaca o günden beridir önemli olan marka değil model diye düşünüyorum sizden de bu görüşüme saygı duymanızı bekliyorum, zira medeni bir şekilde tartışmak en iyi seçenek. Marka eleştirmek elbette hakkımız ama müşterileri ile dalga geçmek bu işin ayrı bir boyutu bunu kabul edin artık. Bende kalkıp Casper laptop önermiyorum herhalde. Konuda var, bende markanın daha önce ürünlerini kullandım, bence eski Casper ile yeni Casper aynı değil bana kalırsa.

Ben Asus'ta ne oyunlar oynadım, Spore falan döneminin ağır oyunlarını oynadım. Arkadaşımın Vestel'i ile Need For Speed Underground 2 oynamak istedik, kendimizi kaptırmışız 2 3 saat sonra şarj yeri eridi laptopun kaçtık oradan. Yani o yüzden Türk malına karşı yargılıyım vurgulama sebebimde bu ama Casper ile Monster'ın laptopları bu işte Vestel veya Gamebooster, Turbox, İzoly, Piranha gibi ürünlerin yanında iyi bile kalıyor. Ben o Vestel laptopu gördükten sonra Casper'ı hiç övmek istemem ama öpüp başıma koyardım. Casper'ı övmek istememe sebebim zaten G870'in 1000 tane sponsorlu içeriğinin olması.

Son düzenleme:
ASUS kaynaklı bende çok sorun çektim hocam, zaten farklı forumalarda Casper şikayetlerini daha sık görebilirsiniz.

Marka değil model bakılması taraftarıyım ben her zaman. MSI Thin'de soba gibi mesela, logoya aldanmamak lazım. Atılan modele Lenovo IdeaPad muadili diyebilirim, ama bir Legion değil. Soğutması sürekli yükte kullananı biraz üzebilir gibi düzenli bakım ve fan ile çözülebilir diye düşünüyorum.
Ben yerli ürün alan kişilere saygı duyarım, bende mümkün olduğunca almaya çalışıyorum. Yerli üretime ne kadar destek verirsek iyi bu şekilde bugün 20₺ olan ürünü yarın 10₺, almazsak bugün 20₺ olan ürünü yarın 40₺'ye alırız. Mesela yerli Monster firması bir bilgisayarcıya gittiğinde 600₺ olan bakımı ücretsiz yapıyor böyle davranışlar takdir edilmeli bence. En azından eleştiriler daha yapıcı yapılmalı ki üreticilerin şevki kırılmasın.

@ÖmerKu Bu bakış açıları bana çok komik geliyor çünkü evine hiç mi yerli marka ürün sokmadın?
Hocam bu mesaja istinaden Türk markası mevzusunu açtım, evet kullandığım cümle veya yorum hoş olamayabilir lakin, müşterileri yani alıcıları hüsrana uğratan bir marka, evet dediğiniz gibi modele göre bu konu değişebiliyor, iyisi ve kötüsü olan modelleri elbette vardır ama çözüm üretme olarak sınıfta kalıyor Casper, anlayışınız için teşekkürler. Ayrıca evimde evet Türk marka-model çokça mevcuttur.

@ÖmerKu Bu bakış açıları bana çok komik geliyor çünkü evine hiç mi yerli marka ürün sokmadın?
Hocam bu mesaja istinaden Türk markası mevzusunu açtım, evet kullandığım cümle veya yorum hoş olamayabilir lakin, müşterileri yani alıcıları hüsrana uğratan bir marka, evet dediğiniz gibi modele göre bu konu değişebiliyor, iyisi ve kötüsü olan modelleri elbette vardır ama çözüm üretme olarak sınıfta kalıyor Casper, anlayışınız için teşekkürler. Ayrıca evimde evet Türk marka-model çokça mevcuttur.
Muhtemelen beyaz eşya kullanıyorsun, o kullandığın beyaz eşyalarda Türk markasıdır birkaçı, Vestel, Arçelik ile Beko birleşti zaten bunların arasında bana kalırsa en başarılısı Vestel. Fabrikasını gezme fırsatını buldum. Ama Vestel'in o laptopunu gördükten sonra beyaz eşyalara hatta tüm Türk markalarına ön yargım oldu. O ön yargımı kıran 1 marka var onun da sponsorlu içerikleri saolsun ondanda bıktım. Haliyle ben ön yargımdan dolayı bütün Türk markalarının kalitelerinin aşağı yukarı benzer olduğunu düşünüyorum buna sizin evinizdeki beyaz eşyalarda dahil. Haliyle, ha evine Monster, Casper sokmuşsun ha Arçelik, Vestel. Bana kalsa hiçbirini sokmam, logo basmaktan başka bir şey yok. Ondan o mesajı attım.

Muhtemelen beyaz eşya kullanıyorsun, o kullandığın beyaz eşyalarda Türk markasıdır birkaçı, Vestel, Arçelik ile Beko birleşti zaten bunların arasında bana kalırsa en başarılısı Vestel. Fabrikasını gezme fırsatını buldum. Ama Vestel'in o laptopunu gördükten sonra beyaz eşyalara hatta tüm Türk markalarına ön yargım oldu. O ön yargımı kıran 1 marka var onun da sponsorlu içerikleri sağ olsun ondanda bıktım. Haliyle ben ön yargımdan dolayı bütün Türk markalarının kalitelerinin aşağı yukarı benzer olduğunu düşünüyorum buna sizin evinizdeki beyaz eşyalarda dahil. Haliyle, ha evine Monster, Casper sokmuşsun ha Arçelik, Vestel. Bana kalsa hiçbirini sokmam, logo basmaktan başka bir şey yok. Ondan o mesajı attım.

Bahsettiğiniz gibi evdeki beyaz eşya Arçelik, keşke almasaydım dediğim nadir markadır. Sürekli sorun, sürekli arıza ama doğruyu söylemek gerekirse servisleri on numara. Casper markasında servis anlayışı da biraz kötü maalesef ki. Vestel kullanmadım onun için kötü bir şey diyemem ama TV'de kötü olduğunu duymuştum.

Şu Casper'a para verenler ne yaşıyor merak ediyorum, dünyada son alınacak markalar listesine girer.
Yani bu cümlede sen Casper için yazmışsın, ben kalkıp Casper yerine senin evindeki markayı yazsam, senin elinde kullanıp o beyaz eşyaların içinden Arçelik'i koyup veya Vestel'i koyup bu mesajı atsam hoşuna gider miydi ? Ondan yanlış dedim.

Edit: Son mesajından sonra evet hoşuna gidermiş gibi de herkesin hoşuna gitmeyebilir. 😂

Yani bu cümlede sen Casper için yazmışsın, ben kalkıp Casper yerine senin evindeki markayı yazsam, senin elinde kullanıp o beyaz eşyaların içinden Arçelik'i koyup veya Vestel'i koyup bu mesajı atsam hoşuna gider miydi ? Ondan yanlış dedim.
Çok doğru, yani farklı bir cümle kurulsaydı daha farklı olabilirdi. Sağlık olsun, sağlıcakla kalın.

Şuan bu fiyat para bayılmaya girdiğini düşünmüyorum. Dolar 19'ken 25-28 arası olan cihaz, dolar 32 oldu 28 e satılıyor. Ve en son kullandığınız Casper ürünü ve olumsuz deneyimlerinizi aktarın ki olabildiğince ciddiye alalım "Şu Casper'a para verenler ne yaşıyor merak ediyorum, dünyada son alınacak markalar listesine girer " cümleni . ( Evet sorunları olduğu doğru ama senin bu ürünü ölecek olsan bile almıyacak tavrının sebebini merak ediyorum. )
Bu konuya bakabilir almak isteyen. Eleştiri ağırlıklı bir konu ama 4060 laptoplar 32K'dan aşağı satılmıyor 27K hiçbir şey.

Geri
Yukarı