metahydra

Femtopat
Daha fazla  
RAM
24 GB (16 GB 3200mhz, 8 gb 2633 mhz [BIOS üzerinden mhz eşitlendi])
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050
İşlemci
Intel Core İ5 12450H
Selam arkadaşlar, konuyu sağlıklı bir şekilde paylaşmak adına YouTube'a kendi çektiğim videoyu bile ekledim, laptop Casper Excalibur ve daha 1.5 2 aylık neredeyse. Özellikler Intel İ5 12450H, 24 GB Ram, RTX 3050 Ekran kartı ve 512gb SSD Depolama.

Bilgisayarı normal olarak kullanıyorum, genelde işim render, kodlama ve arada sırada oyun oynamak. Fakat bu videoda gördüğünüz durum, nadiren de olsa yaşanıyor ve bilgisayar öylece kalıyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıp açtığımda ise hiçbir problem kalmıyor, bilgisayarı kullanmaya devam ediyorum. Bilgisayarı 20 kere açıp sorunsuz kullanıyorsam birinde mutlaka bu problem yaşanıyor, ve işin garibi ağır iş yüküyle alakalı değil. Her türlü stres testi, benchmark yaptım fakat hata vermedi, bilgisayarda Assassin's Creed Valhalla gibi bir oyunu bitirdim oynarken bir kez bile bu durum yaşanmadı, işin garip yanı bilgisayarda ağır iş yükü yokken, masaüstünde Word'de veya Chrome gibi uygulamalarda takılırken bu hata oluyor. Zaten videoda da gördüğünüz üzere Chrome ve Edit programını açtığım anda vermişti bu sıkıntıyı, daha videoya almadığım birkaç kez daha yaşandı.

Bilgisayar 2 aylık olduğu için daha yeni, hiçbir kozmetik veya donanımsal arızası yok(bildiğim kadarıyla) ve sorunu anlayamazsam servise göndereceğim, fakat şu aşamada göndermek istemiyorum içinde fazla verim var sıfırlamak biraz üşendiriyor. Böyle bir sorun yaşayan var mıdır, bu neyden kaynaklanır nedir dostlar bir bileniniz var mıdır?

Driver'la alakalı diyecekseniz yok, her türlü driveri denedim her şey eksiksiz fakat bazen canının isteğine göre bilgisayarda bu durum yaşanıyor, kapatıp açıyorum ve hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor. Öyle ki bazen 10 saate yakın kullandığım oluyor bu arızayı vermiyor, fakat bazen yarım saat açık durur tak bu durum yaşanır. Kafayı yeme noktasına geldim artık, birçok bilene sordum bilemiyorum dedi.

Top sizde dostlar, bir yol yordam gösterin bana size zahmet yardım ediverin. Seviliyorsunuz <3
Arıza için video linki

Geri
Yukarı