Casper Excalibur m. E238FHD-G mouse imleci hızlı hareket edince sarı oluyor

mehmetcbb

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PALIT GTX 1660 6GB

Intel Core i3 10100F

MSI H510M-K PRO

Kingston 2x16GB DDR4 RAM

240GB HP SSD

2TB Western Digital HDD
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar mouse imlecini oynattığımda ve aşağı yukarı indirdiğimde ekran 1 saniyeliğine sarı oluyor. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar mouse imlecini oynattığımda ve aşağı yukarı indirdiğimde ekran 1 saniyeliğine sarı oluyor. Ne yapabilirim?

Çoğu VA monitörün MBR gibi OverDrive ayarları var çünkü VA paneller sayesinde blurr olarak en vasat modeller çok yaygınlaştı. Bu nedenle çoğunda yanıt süresi (OverDrive) arttırma seçeneği mevcut olur bu seçenek renklerle oynamadan ve kaliteyi neredeyse etkilemeden sizin bazı beyaz renkleri sarı görmenizi önler çünkü o sarı dediğiniz şey aslında yavaş GtG süresi yani yavaş renk geçişinden kaynaklıdır. Samsung'ta MBR veya en hızlı seçenek diye geçiyor diğer markaları bilmiyorum, bu blurr azaltma yazılımı gibi bir şeydir. Konu çok dağılmadan ise başlıkta bulunan Casper modeline de değinmek istiyorum, Casper'ın o modeli duyduğuma göre bu bahsettiğim yazılıma sahip değil. Forumda bir kişi söyledi bana, yoksa kullanmadım kulaktan duyma. Mantıken 1 ms diye satıyorsan bu monitörü bana bu seçeneği koymamaları saçma geliyor zira çok rahatsız edici bir olay. Bende VA kullanıyorum OverDrive ile düzeliyor renklerle oynamıyorum yani. Renk değiştirmekte işe yarıyor ama bu sefer de gözüme güzel gelmiyor. Yani bu monitörün ayaklarının küçüklüğünden zaten techonpat forumda bile monitörü kırmaktan zor kurtaran kişileri bulabilirsin sadece bu sebep bile alınmaması için bir nedendir. Casper'ın neden o modelinin ucuz ve en sorunlu model olduğunu anlatıyor.

Geri
Yukarı