Casper F600 30 dakika sonra kapanıyor

Vedat 3437

Femtopat
Daha fazla  
Casper F600 Intel i5 7200 işlemci var.
30dk sonra kapanıyor.
Tamir için anakartta çip değişecek dediler.
1100 TL istediler buna değer mi?
Tekrara arıza yaparım 3 ay garanti veriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper F600 Intel i5 7200 işlemci var.
30dk sonra kapanıyor.
Tamir için anakartta çip değişecek dediler.
1100 TL istediler buna değer mi?
Tekrara arıza yaparım 3 ay garanti veriyorlar.

Isınma kaynaklı kapandığını düşünüyorum Casper F650 kardeşimde var çok ısınıyor bu arada sakın verme parayı yazık olur parana kazıklamaya çalışıyorlar kardeşimin laptopunun vidaları korumalı olduğu için sökemedik götürdük termal macun değişimi için adamlar yok sıvı dökülmüş vs dedi 600TL para istedi ;)

Yaptırabiliyorsanız orjinal servisine yaptırın değişen parça için 1 yıl garanti vermek zorundalar. Anakart gömülmüş servis ana kartı komple değiştirir diyorlar.

Isınma kaynaklı kapandığını düşünüyorum Casper F650 kardeşimde var çok ısınıyor bu arada sakın verme parayı yazık olur parana kazıklamaya çalışıyorlar kardeşimin laptopunun vidaları korumalı olduğu için sökemedik götürdük termal macun değişimi için adamlar yok sıvı dökülmüş vs dedi 600TL para istedi ;)
Anakart gömülmüş servis ana kartı komple değiştirir diyorlar.
Sıcaklıklar ne durumda? Her çip, anakart değişmesi gerek diyenlere inanmamak lazım önce analiz yapmak gerek.
Çok ısınmıyordu ama bu bilgisayar tamiri yapıyorum diyenler hepsi hava civa tamire başka yere veriyorlar.

Son düzenleme:
Casper servisine teşekürler
Müşteri memnuniyeti adına bir seferlik ücretsiz basit onarım yapılmıştır.Fan ve genel bakım kontrolleri yapıldı.Cihazın C cover + klavye de çatlak ve vida izleri var kullanıma engel bir durum olmadığından fiyat verilmedi.
Bakalım geliyor bilgisayar

Geri
Yukarı