Casper F600 7200U SSD'yi Görmüyor

TheKronos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Notebook'umun modeli; Casper F600 7200U'dur. SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor fakat taktığımda ise ısınıyor, çalışıyor ama ne BIOS ne de bilgisayarımın yönet kısmında gözüküyor. BIOS güncellemem gerektiğini öğrendim birkaç yerden. BIOS'da güncelleyemiyorum. Anakart ve BIOS'un sürümü, tarihine uygun bir program denedim olmuyor: File is corrupt hatası alıyorum. Halbuki bu programı Casper'in servis hizmetlerinden temin ettim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel BIOS'u mu Casper'dan temin ettiniz? SSD NVMe SSD mi? Eğer NVMe SSD ise çalışması için BIOS'a NVMe modülü yerleştirilmesi gerekli.

BIOS güncel değil ve evet Casper'dan temin ettim. SSD NVMe dir; birde BIOS'a nasıl NVMe modülü yerleştiriyoruz? Pek anlamadım.
Gerekli olan M.2 SSD yeri mevcut Notebook'umun içinde ve ucu tam oturuyor, ısınıyor, çalışıyor.
Aldığım SSD'yi link olarak buraya bırakıyorum;Adata 128 GB XPG SX6000 LITE ASX6000LNP-128GT-C M.2 PCI-Express 3.0 Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe .
IMG_2271-min.JPG
IMG_2271-min.JPG
IMG_2271-min.JPG
IMG_2271-min.JPG

Son düzenleme:
Bu laptopun NVMe SSD destekleyip desteklemediğini Casper Müşteri Hizmetlerine sorduktan sonra durumu buraya bildirir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı