Çözüldü Casper F600 Optik sürücü yuvası SATA 3 destekliyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LnaKemal

Hectopat
Arkadaşlar dizüstü bilgisayar kullanıyorum, optik sürücüyü iptal edip yerine kızak yardımıyla SSD disk yerleştirdim. Yerleştirdiğim disk SATA 3 kullanıyor, kullandığım kızak SATA 3 destekliyor ve anakartım da SATA 3 destekliyor aklımdaki soru şu; peki optik sürücü yuvası SATA 3 destekliyor mu? SSD'den tam verim almak istiyorum. Destekleyip desteklemediğini nasıl öğreneceğim?

Casper F600 kullanıyorum.

sata kac.PNG
sata kac 2.PNG

Çözüm
Taktıktan sonra hız testi yapın, HDD ve SSD diskten normalde aldığınız/alınan en yüksek verimi alıyorsanız sorun yoktur :)
Aynı sorunu bende ASUS'ta yaşadım, firma ne kullandıklarını söylemiyor.
Taktıktan sonra hız testi yapın, HDD ve SSD diskten normalde aldığınız/alınan en yüksek verimi alıyorsanız sorun yoktur :)

Çözüm

HDD'yi SSD'ye henüz kopyalamadığım için diski ayırmadım. Diski ayırmadan hız testi yapabilir miyim? Hangi uygulamayı önerirsiniz?

SATA3 modunda şu an SSD. neredeyse 600MB/s sınırına dayanmış ki, SanDisk'in soon hızları da buydu ben kullanırken. Sorun yok, boot kısımlarını temizleyip düzgünce temiz format atarsan 5sn içinde açılma garanti :p

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı