Casper F650 NVM Express önerisi

Bütçe
700

joe_barbaro

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, bilgisayarım için M.2 SSD yükseltmesi yapmak istiyorum. Fakat bu SSD veya NVMe girişi konusunda pek bilgili değilim.

Bilgisayarımın arkasını açtığımda tahminimce NVMe girişi olduğunu gördüm fakat buraya hangileri uyumlu hangileri uyumsuz bilmiyorum.

Burası için ne almam gerekiyor bilgilendirebilir misiniz?

IMG_20201222_134723.jpg

Cihazınızda gördüğüm kadarıyla M.2 portu var. Hatta şimdi siz de fotoğrafını koymuşsunuz. Fakat sitesinde "M.2 SATA" ibaresini görüyorum, bu da NVMe desteği olmadığını gösteriyor.

Kendileri zahmet edip bir kullanma kılavuzu veya port açıklaması koysalar kesin konuşabilirdim. Elimdeki bilgilere dayanarak bu porta M.2 SATA SSD takmanızı öneriyorum.

Evet maalesef ben de hiçbir bilgi bulamadım sadece sitesinde M.2 SATA veya 2.5" olarak gözüküyor.

Zaten sitede rastgele diğer modellere baktığımda satın alma opsiyonu olarak M.2 SSD veya NVMe SSD diye ayırıp belirtmişler benim modelimde olsaydı da belirtirlermiş demek ki.
Bu yüzden dediğiniz gibi M.2 SATA SSD olduğuna emin oldum teşekkürler.

*yüklediğim görsel başka bir modele ait kafa karışıklığı olmasın.
resim_2020-12-22_194528.png

Evet maalesef ben de hiçbir bilgi bulamadım sadece sitesinde M.2 SATA veya 2.5" olarak gözüküyor.

Zaten sitede rastgele diğer modellere baktığımda satın alma opsiyonu olarak M.2 SSD veya NVMe SSD diye ayırıp belirtmişler benim modelimde olsaydı da belirtirlermiş demek ki.
Bu yüzden dediğiniz gibi M.2 SATA SSD olduğuna emin oldum teşekkürler.

*Yüklediğim görsel başka bir modele ait kafa karışıklığı olmasın.
Eki Görüntüle 795372

Merhaba SSD aldınız mı acaba bende alacağım ama NVMe mi SATA mı bende anlamadım.

Merhaba SSD aldınız mı acaba bende alacağım ama NVMe mi SATA mı bende anlamadım.

Selam evet SSD'yi aldım NVMe desteği varmış halen daha kullanıyorum, ben bu modeli aldım üründen gayet memnunum ürünler arasında kalırsanız benimkini önerebilirim

Selam evet SSD'yi aldım NVMe desteği varmış halen daha kullanıyorum, ben bu modeli aldım üründen gayet memnunum ürünler arasında kalırsanız benimkini önerebilirim.

Merhaba fiyatları maşaallah almıs basını 250 GB olanı 912 TL :(

Selam evet SSD'yi aldım NVMe desteği varmış halen daha kullanıyorum, ben bu modeli aldım üründen gayet memnunum ürünler arasında kalırsanız benimkini önerebilirim.

Sizin cihazın tam modeli nedir bazıları SATA SSD diyor bazıları NVMe diyor alsak elimizde kalmasından korkuyorum aslında.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı