Çözüldü Casper Formatta Boot Menu Geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bünyamin Kalkan

Hectopat
Yer
Elazığ/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Turizm ve otel işletmeciliği
Selam arkadaşlar. Bilgisayar açıldığında direk bu ekran geliyor. Nasıl formatlayabiliriz ?
İşlem usb bellek ile yapılacak. Yardımlarınızı bekliyorum. @Recep Baltaş

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açılınca direk o ekran geliyordu. Bios ayarlarında CSM support diye bi seçenek vardı ve no seçiliydi. Bende onu yes yaptım ve ayarları kaydettim. Boot ayarlarında usb yi ilk sıraya alıp yeniden başlattım ve windows 8.1 kurulumuna geçtim. Bu defada windows yüklenirken yeniden başlaması gerekiyor ya, başlatıyorum windows kurulumu başa dönüyor. Bu usb ile daha öncede format attım böyle bi sorun çıkmadı. Acaba bios ayarlarında atladığım bişey mi var ?

UEFI BIOS ayar yapılandırmaları farklı oluyor. Ben her defasında kurcalayarak yapıyordum, veya otomatik ayar alan bir kısım var BIOS ta. Yanlış hatırlamıyorsam "Only Windows 8" gibi bir yazı vardı ona tıklayınca otomatik yapılandırıyordu. Bence biraz bekle konunun ehli arkadaşlar yardımcı olur sana.

Bilgisayar açılınca direk o ekran geliyordu. Bios ayarlarında CSM support diye bi seçenek vardı ve no seçiliydi. Bende onu yes yaptım ve ayarları kaydettim. Boot ayarlarında usb yi ilk sıraya alıp yeniden başlattım ve windows 8.1 kurulumuna geçtim. Bu defada windows yüklenirken yeniden başlaması gerekiyor ya, başlatıyorum windows kurulumu başa dönüyor. Bu usb ile daha öncede format attım böyle bi sorun çıkmadı. Acaba bios ayarlarında atladığım bişey mi var ?
USB belleği birinci sıraya alırsanız, yeniden başlatmada tekrar USB bellekten başlar. Boot Menu'ler ise bu karmaşa olmasın diye vardır. USB bellekten boot etmesini istediğinizde PC açılırken Boot Menu'yü açarsınız. Açmadığınız sürece sistem sabit diskten boot eder. Sabit diski birinci sıraya alın. Ya da Windows Boot Manager varsa ilk sıraya alın, ayarları kaydedip yeniden başlatın.

USB bellekten format atacağınızda da Boot Menu'yü kullanın. Herhangi bir medyayı ilk sıraya almanıza gerek yok.

Windows Boot Manageri birinci siraya aldim ve sorunum duzelmedi yine Boot Menuye atiyor :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı