Casper G770 laptop GTA 5 performansı normal mi?

MehmetYlmaz58

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Casper G770 laptopa sahibim.
Özellikleri:
  • i5 9300H
  • GTX 1650 4 GB
  • 16 GB RAM
  • 512 GB SSD
Ben bu özelliklere rağmen GTA 5'te High grafik ayarlarında 25 - 30 FPS alıyorum. Bu çok düşük bir değer değil mi?
Sürücüleri Casper'in gönderdiği kendi flash belleğinden kurdum. Update'den de kontrol ettirdiğimde güncel olmayan sürücü gözükmüyor. Windows 10 Pro kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, bu laptopun, bu değerleri vermesi normal değil. Sıcaklık değerleri yüksek olabilir. Bu yüzden FPS düşüklüğü yaşıyor olabilirsiniz. Oyun içi sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normal değil. En yüksek ayarlarda 90 civarı almanız lazım.

Özellikleri:
  • i5 9300H
  • GTX 1650 4 GB
  • 16 GB RAM
  • 512 GB SSD
Ben bu özelliklere rağmen GTA 5'te High grafik ayarlarında 25 - 30 FPS alıyorum. Bu çok düşük bir değer değil mi?
Sürücüleri Casper'in gönderdiği kendi flash belleğinden kurdum. Update'den de kontrol ettirdiğimde güncel olmayan sürücü gözükmüyor. Windows 10 Pro kullanıyorum.
Çok basit bir soru olacak ama oyunu oynarken cihaz şarjdaydı yani prize takılıydı değil mi?

Özellikleri:
  • i5 9300H
  • GTX 1650 4 GB
  • 16 GB RAM
  • 512 GB SSD

Bende de aynı cihaz var bu yaz aldım ben 95 FPS oynuyorum tabii görüntü kalitesi Full iken fakat V-Sync açtığımda rahat 60 FPS oynuyorum yoksa yırtılmalar oluyor ona rahmen kapattığında minimum 80 FPS alırsın sende neden öyle anlamadım peki Control Center'dan oyun modu veya yüksek performansa aldın mı? Şarja oyna bir de oyun oynarken.

Özellikleri:
  • i5 9300H
  • GTX 1650 4 GB
  • 16 GB RAM
  • 512 GB SSD
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Mesajlarınızı şimdi görebildim. Bilgisayara format attım. Casper'in sitesinden sürücüleri tekrar kurdum. Sonra GTA 5'i tekrar indirdim. Vsync kapalı iken genel olarak high ayarlarda 60-95 arası değerler aldım. Sıcaklığa da Afterburner'ı tam kuramadığımdan galiba oyun içinde bakamadım ama oyunu kaptır kapatmaz Excalibur Control Center'den baktığımda 70 küsür dereceydi.
Çok basit bir soru olacak ama oyunu oynarken cihaz şarjdaydı yani prize takılıydı değil mi?
Evet şarjdaydı hocam.
Bende de aynı cihaz var bu yaz aldım ben 95 FPS oynuyorum tabii görüntü kalitesi Full iken fakat V-Sync açtığımda rahat 60 FPS oynuyorum yoksa yırtılmalar oluyor ona rahmen kapattığında minimum 80 FPS alırsın sende neden öyle anlamadım peki Control Center'dan oyun modu veya yüksek performansa aldın mı? Şarja oyna bir de oyun oynarken.
Yukarıda yazdığım gibi 60-95 arası aldığımda oyun modundaydı. Aslında 25-30 alırken de oyun modundaydı ama anlayamadım.
Bir de size özel bir sorum olacaktı. Gta 5'te açıkçası fan sesi bana fazla gibi geldi. Daha önce oyun bilgisayarı kullanmadığım için çok da bilemedim ama galiba laptopların genel kaderi diyebiliriz değil mi?

Geri
Yukarı